Yönetmen Guillermo del Toro, bir daha oyun geliştirmeyi düşünmüyor

Bir zamanlar Hideo Kojima ile Konami’nin Silent Hills projesine katılan Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro, bir daha asla oyun geliştirmeyi düşünmediğini söyledi. Böylece korku serisinin yeni oyunu için umutlanan hayranlara bir darbe daha geldi.

Happy Sad Confused podcast’ine katılan ünlü yönetmen, Silent Hill ile ilgili herhangi bir projede çalışmadığını doğruladı. Del Toro, The Game Awards 2021’de boy göstermiş ve Silent Hill’deki sanat yönetimini sevdiğini belirtmesinin ardından yeni bir oyunun yolda olduğuna dair söylentileri alevlendirmişti.

del Toro, oyunlara karşı mesafeli duruşunu sürdürüyor

Silent Hill, Konami

Guillermo del Toro, hikaye anlatımı alıştırması olarak oyun oynama fikrini sevdiğini söylemesine rağmen, kendisinin video oyunları üstünde bir lanet olduğunu düşünmesi nedeniyle tekrar oyun geliştirmek istemiyor. Del Toro aynı ifadeleri 2015’te de tekrarlamıştı ve görünen o ki hâlâ sözüne bağlı kalıyor.

Yönetmen, bir zamanlar Kojima ile üzerinde çalıştığı ve iptal edilen Silent Hills projesi hakkında birkaç düşünce daha paylaştı. Silent Hills’in iptaliyle ilgili olarak, “Hayatımda anlamsız olan şeylerden sadece biri. Konami’nin yaptığı şaka gibiydi çünkü anlamıyorum. Bu çok mükemmeldi, yapacağımız şey çok büyüleyiciydi.” şeklinde konuştu.

Silent Hills, 2014’te gizemli P.T. demosuyla birlikte duyurulmuştu. Oynanabilir teaser’ın başarısına rağmen oyun gün ışığına çıkmadı. Ardından Konami, ücretsiz demoyu 2015’te PlayStation Store’dan kaldırdı. Guillermo del Toro, korku serisine geri dönmese de, Kojima’nın en son oyunu Death Stranding’te Deadman rolüyle karşımıza çıkmıştı.

Yıllardır yeni bir Silent Hill oyunu hakkında dedikodular dönüyor ancak şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Yakın tarihli bir rapor, Konami’nin Metal Gear Solid 3 Remake ve yeni Castlevania oyunlarının yanı sıra birden fazla yeni Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığını öne sürüyor.

Son olarak Konami ve Bloober Team, geçtiğimiz yaz ortak içerik geliştirmek ve bilgi alışverişinde bulunmak için stratejik iş birliği anlaşması yapmıştı. Korku oyunları üzerindeki uzmanlığıyla bilinen Bloober’ın Silent Hill oyunu üzerinde çalışacağı iddia edilmişti. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.