Vampire Survivors’ın PlayStation sürümleri gecikiyor

Vampire Survivors, son birkaç yıla damga vuran oyunlardan biri. Oyunun PS5 ve PS4 sürümleri henüz gelmedi ve oyuncuların bekleyişi biraz daha sürecek.

Rogue-lite hayatta kalma oyunu, Xbox, PC ve mobil cihazlar dahil olmak üzere neredeyse her platformda mevcut. Ancak ne yazık ki, PlayStation kullanıcılarının, gönderim sürecinin beklenenden uzun sürmesi nedeniyle sabretmesi gerekecek.

Vampire Survivors geliştiricisi poncle, Twitter/X üzerinden yaptığı açıklamada ilk kez PlayStation’a oyun teslimatı yaptıklarını belirterek süreç hakkında şunları söyledi:

“Artık yaz geldiği ve PlayStation sürümlerinin ne zaman yayınlanacağını soran çok sayıda insan oldu. Hepinizi haberdar etmek istiyoruz çünkü paylaşacak bir yayın tarihimiz hâlâ yok ancak nedenini size bildirmek istedik.

PlayStation’da ilk kez gönderim süreçlerinden geçiyoruz bu yüzden normalden biraz daha uzun sürüyor. Ayrıca Kupalar üzerinde deneme yanılma yaparak doğru olduğundan emin oluyoruz. Ama kesin bir tarihimiz olduğunda size en kısa sürede haber vereceğiz!”

Vampire Survivors geliştiricilerinin kupa sorunu yaşaması anlaşılabilir bir durum çünkü oyunun başarım listesi oldukça uzun. Muhtemelen PlayStation kupalarına uyarlamak zaman alıyor.

Vampire Survivors

Vampire Survivors, Elden Ring’e kafa tutan yapımlardan biriydi

Vampire Survivors, basit ve ilgi çekici oyun döngüsü sayesinde çığır açan bir hit oldu. Piksel sanat stiline rağmen, giderek kaotik hale gelen aksiyonuyla öne çıkıyor.

Ayrıca 2023 BAFTA Oyun Ödülleri‘nde Elden Ring gibi bir başyapıtı alt ederek Yılın Oyunu ödülünü almıştı. Ayrıca D.I.C.E. Awards ve Golden Joystick Awards gibi prestijli diğer etkinliklerde de ödüller kazandı.

Oyunun bu başarısı oyun dünyasıyla sınırlı kalmayacak. Story Kitchen iş birliğiyle geliştirilen bir animasyon dizisi üzerinde çalışmalar sürüyor. Önümüzdeki aylarda hayata geçmesi için yapımcılara sunulacak.

Şimdiye kadar milyonlarca oyuncuyla buluşan Vampire Survivors’ın PlayStation sürümü için çıkış tarihi duyurulunca sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.