VR için geliştirilen zaman yolculuğu oyunu Wanderer ertelendi

VR için geliştirilen zaman yolculuğu macerası Wanderer, pandemi sürecinin zorlu koşulları nedeniyle 2021’in 3. çeyreğinden 4. çeyreğine ertelendi. Oddboy ve M-Theory, gecikmeyi telafi etmek için fiziksel sürümün de piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Geliştiriciler, yaptıkları bir basın açıklamasında, geçtiğimiz yılın oldukça zorlu geçtiğini belirterek, “Covid-19 ve etkileri sürerken, sağlıklı ve üretken bir ortam sağlamaya çalışmak ve VR için benzersiz bir oyun geliştirmek programımızın biraz gerisinde kalmamıza neden oldu.” dedi. Oddboy ve M-Theory, Wanderer’ın fiziksel sürümü için Perp Games ile birlikte çalışıyor.

Baş yapımcı Sam Ramlu, “Perp ile bu ortaklığı başlatmak harika oldu. Topluluğumuzu genişletiyoruz ve hayranlar için harika bir hatıra olacak. Belki de fiziksel sürümüyle sunulan en son ilk nesil PSVR oyunlarından biri. Perp’teki ekiple çalışmak harika ve nihayetinde kutuyu almak için sabırsızlanıyoruz!” şeklinde konuştu.

Wanderer ile zamanda gizemli bir yolculuk yapacaksınız

Wanderer, tarihin akışını değiştirmek için istemeden zamanı büken bir yolculuğa çıkan Asher Neumann olarak oynayacağınız bir sanal gerçeklik deneyimi. Büyükbabanızın kayıp dairesini ve içinde saklı olan gizemli eserleri ararken sıra dışı bir kol saatini keşfederek zaman ve uzayda geçiş yapma gücünü elde edeceksiniz.

Oyunda geçmişin sırlarında gezinirken, medeniyetin çöküşünü önlemeye çalışacaksınız. Eşsiz etkileşimlere sahip sürükleyici bir hikaye sunan Wanderer, insanlığın mirasını yeniden şekillendirmek için sizi çağlar boyunca geri götürecek. Çılgın mucitlerle birlikte deney yapacak, eski uygarlıkları istiladan koruyacak ve savaşın ortasında gizli mesajların kodunu çözüecek ve uzay yarışının sırlarını ortaya çıkaracaksınız.

Wanderer için net bir çıkış tarihi açıklandığında sizlerle paylaşacağız. PSVR için gelen tüm duyuruları buradan takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.