WB Games’ten Superman ve Game of Thrones oyunları gelebilir

WB Games, Hogwarts Legacy ile büyük başarı elde etti. Ancak şirket, Superman ve Game of Thrones oyunlarıyla daha fazlasını hedefliyor gibi görünüyor.

Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, 2023 mali yılı ilk çeyrek raporunda şirketin kendi haklarına sahip olmasının yararlarından ve bunun yararlarından özellikle bahsetti.

Zaslav, gelir toplantısı sırasında Superman ve Game of Thrones gibi markalara yönelik oyunların gelebileceğine dair ipucu verdi:

“İster DC evreni, ister Harry Potter, Game of Thrones olsun, sahip olduğumuz tüm içeriği dağıtmamız gereken tek medya şirketi biz olabiliriz. Bunun özellikle stratejik olarak önemli olduğunu düşünüyorum.”

Superman

Zaslav ayrıca James Gunn tarafından yönetilen Superman: Legacy filminden de bahsetti ve insanların bu dünyayı keşfetmeye devam etmelerini sağlamak için filmlerden daha fazlasını yapabileceklerini belirtti:

“Max veya HBO’da bir ürün yayınladığımızda ve bir oyunumuz olduğunda, o oyun bize ait ama artık bu arada bir şey var. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bir Superman filmi gelecek ve… İnsanlar daha fazla zaman harcıyor ve Superman dünyasında, evreninde takılan insanların ekonomisi daha fazla olabilir.”

DC Studios eş CEO’su James Gunn geçtiğimiz yıl yeni DC Evreni’nin film ve diziler arasında bağlantı kuracağını belirtti. Bu stratejinin oyunları da kapsadığını onayladı.

Superman, Suicide Squad

Özellikle Superman karakteri oyunculara yabancı değil. 1990’lar ve 2000’ler boyunca kahramanın birçok oyunu piyasaya sürüldü. Daha sonrasında bir durgunluk dönemi başladı.

O zamandan beri, Injustice, MultiVersus’ta ve çeşitli Lego oyunlarında yer aldı. Ancak Batman Arkham serisi gibi kendisine özel AAA oyunlar gelmedi.

Game of Thrones, Telltale

Game of Thrones ise popülaritesine rağmen iddialı bir oyun uyarlamasına sahip olmadı. Game of Thrones – A Telltale Games Series ve birkaç mobil oyundan daha fazlasını görmedik.

Warner Bros. Discovery’nin planları henüz bilinmese de, şirket oyun sektörüyle yakından ilgileniyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız.

Bu arada WB Games, Hogwarts Legacy’nin ardından Harry Potter: Quidditch Champions adlı yeni oyununu duyurdu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.