WWE 2K22’nin çıkış tarihi ertelendi: WWE ve 2K arasında ipler geriliyor

WWE 2K22 resmi olarak Mart 2022‘ye ertelendi ve WWE’nin karardan memnun olmadığı bildiriliyor. İçeriden kaynaklara göre oyunun gecikmesi, WWE ve yayıncı 2K arasındaki çok sayıda toplantıya konu oldu. Bazı sporcuların WWE’den ayrılmasından sonra 2K ve geliştirici Visual Concepts’in oyunu güncellemelerinin gerekmesi krizi daha da alevlendirdi.

Kaynaklar, 2019 yılında çıkan WWE 2K20‘nin piyasaya sürülmesinden sonra sorunların ortaya çıkmaya başladığını belirtiyor. Oyun o kadar sıkıntılıydı ki Sony, memnuniyetsiz hayranlara geri ödeme yapmaya başladı. Başarısız sonuçlara rağmen, 2K yine de serinin geleceği için iyimserliğini korudu. Bununla birlikte 2K, geçtiğimiz yıl WWE 2K21’i iptal ederek yerine WWE 2K Battlegrounds‘u çıkarmıştı.

Tüm bunların üstüne WWE 2K22 önümüzdeki yıla ertelendi ve iki şirket arasında sular iyice ısınmaya başladı. 2K Sports, erteleme haberini aşağıdaki videoyla duyurdu:

Serinin geleceğini WWE 2K22 belirleyecek

Yine geçtiğimiz yıl, 2K Sports’un WWE ile olası bir ayrılık konusunda görüşmelerde bulunduğu bildirildi. İki şirket 2016’da, uzun vadeli bir ortaklık anlaşması imzalamış olsa da, WWE’nin başka şirketlerle çalışma olasılığını değerlendirdiği belirtiliyor.

WWE, ortaklığın devam etmesinin yaklaşmakta olan WWE 2K22’nin başarısına bağlı olduğunu ve bunun Visual Concepts’teki gelişim sürecini etkilediğini açıkça belirtti. Kaynaklardan biri, “Kabloyu kesme tehdidi gibiydi. Orda burda başka bir şirketten ilgi gördüğünü iddia eden tehditler ortaya çıktı. Bunun ne kadar inandırıcı olduğunu bilmiyorum ya da boş tehditler.” dedi. Görünüşe göre WWE 2K22 için verilen erteleme kararı, iki şirket arasındaki ipleri daha da gerdi.

Yine de WWE 2K22 için açıklanan Mart 2022 çıkış tarihi, geliştiricilere oyunu iyileştirmek ve kadroda gerekli ayarlamalar yapmak için daha fazla zaman veriyor. Öte yandan kaynaklar, stüdyonun zaten geçmişe kıyasla sıkışık, yetersiz finansman ve yetersiz personel gibi sorunlarla karşılaştığını belirtiyor. Stüdyo ayrıca NBA 2K serisi üzerinde de çalışıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.