Orta Çağ strateji oyunu Crusader Kings III yakında konsollara gelebilir

Crusader Kings III, Tayvan Dijital Oyun Derecelendirme Komitesi tarafından listelendi. Strateji oyunu, yakında PS5, Xbox Series X/S ve Xbox One platformlarına gelebilir. Eğer bu sızıntı doğruysa, daha önce sadece PC için çıkan seri, böylece ilk kez konsollara adım atmış olacak.

Crusader Kings III, kurumunun web sitesinde sadece PS5, Xbox Series X/S ve Xbox One için derecelendirildi. İlginç bir şekilde, PS4 sürümü listede yer almadı. Sony’nin tüm PS4 oyunlarının PS5 ile geriye dönük uyumlu olmasını şart koşması nedeniyle oyunlar kademeli olarak piyasaya sürülebiliyor. Belki de PS4 sürümünü ilerleyen zamanlarda görebiliriz.

Crusader Kings III, oyunculara gerçek bir Orta Çağ deneyimi yaşatıyor

Crusader Kings III, Crusader Kings 3

Orta Çağ temalı strateji oyunu, ilk olarak Eylül 2020‘de Steam ve Xbox Game Pass aracılığıyla PC için piyasaya sürülmüştü. 2012 yılında piyasaya sürülen Crusader Kings II’nin devamı olan oyun, Orta Çağ döneminden bir kraliyet hanedanını kontrol etmenize ve savaş başlatmaktan suikast planlamaya kadar her şeyi yapabilmenize izin veriyor.

Crusader Kings III, strateji türündeki diğer birçok oyun gibi, aralarından seçim yapabileceğimiz çok çeşitli bölgeler ve milletler sunuyor. İzlanda’dan Hindistan’a, Kuzey Kutup Dairesi’nden Orta Afrika’ya kadar uzanan ve çok sayıda bölge içeren haritada, kraliyet veya aristokrat kökenli bir hane seçebiliyorsunuz. Amacınız nesillerin güvenliğini ve gücünü korumasını sağlayarak bir hanedanlığı asırlarca yönetip, mirasınızı güçlendirmek için yeni topraklar ve unvanlar kazanmak.

Oyunda şövalyeler, köylü ayaklanmaları, hac seferleri, Viking akıncıları savaşlar, entrikalar ve çok daha fazlasıyla Orta Çağ’ın etkili olaylarını yaşayabiliyorsunuz. Yakın zamanda duyurulan “The Royal Court” genişletmesi, oyuna taht odasının yanı sıra yeni iletişim mekanikleri, aksesuarlar, yaratıcı karakterler, melez kültürler, kültürel farklılıklar ve daha fazlasını getirecek.

Paradox Interactive’in konsolda ilk kez büyük bir strateji oyunu yayınlamayacak. Yayıncı, 2019 yılında bilim-kurgu strateji oyunu Stellaris‘i genişlemeleriyle birlikte PS4’e taşımıştı. Crusader Kings III konsol sürümleri için çıkış tarihi açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.