Xbox, GeForce Now hizmetinde ilk oyununu yayınladı

Microsoft, bulut oyun hizmetlerine yönelme vaadinin bir parçası olarak ilk Xbox oyununu GeForce Now hizmetine taşıdı.

Gears 5, Nvidia’nın bulut oyun hizmetine eklenen ilk Xbox Game Studios oyunu oldu. Ayrıca Deathloop, Grounded ve Pentiment de 25 Mayıs’ta listeye eklenecek.

Microsoft, Şubat ayında Xbox’ın PC oyunlarını GeForce Now’a getirmek için Nvidia ile 10 yıllık bir anlaşma imzaladığını duyurmuştu.

Böylece oyuncular, Steam veya Epic Games Store’dan satın aldığı Xbox ve Bethesda oyunlarını GeForce Now üzerinden PC, macOS, Chromebook, akıllı telefon ve diğer cihazlarda oynayabilecek.

Microsoft Store üzerinden satın alınan oyunlar için desteğin önümüzdeki aylarda eklenmesi bekleniyor. Şirket daha önce Nintendo ile de yine 10 yıllık bir anlaşma imzalamıştı.

Xbox Game Studios, Microsoft

Xbox oyunları daha fazla platforma yayılacak

Xbox Kurumsal Başkan Yardımcısı Sarah Bond, GeForce Now ile başlayan ortaklıkları daha da genişleteceklerini belirterek şunları söyledi:

“Bu, Nvidia GeForce Now ile başlayıp gelecekte Boosteroid, Ubitus, EE ve Nware ile çeşitli bulut oyun hizmetleri aracılığıyla PC oyunlarımızı dünyanın her yerindeki oyunculara sunmak için etkinleştirdiğimiz bir dizi ortaklığın ilki.”

GeForce Now, 1.600’den fazla oyun içeriyor ve her Perşembe kütüphaneye yenileri ekleniyor. Gears 5’in yanı sıra Tin Hearts ve The Outlast Trials da hizmete dahil oldu.

Activision Blizzard anlaşmasının tamamlanması halinde Call of Duty ve çeşitli Blizzard oyunları da bulut oyun hizmetinde yayınlanabilecek. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Bu arada Avrupa Komisyonu, Microsoft’un Activision’ı satın alma girişimine onay verdi. Anlaşmanın tamamlanması için önemli bir adım olduğu söylenebilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.