Açık dünya aksiyon-macera oyunu DokeV’in oynanış görüntüleri yayınlandı

Black Desert Online geliştiricisi Pearl Abyss’in yeni oyunu DokeV, Gamescom Açılış Gecesi Canlı Yayını sırasında gösterdi. Yaratık yakalama odaklı aksiyon-macera oyunu, renkli dünyasını sergileyen bir oynanış fragmanıyla karşımıza çıktı.

DokeV, insanların hayallerinden güç alan Dokebi adlı yaratıklarla arkadaş olduğunuz bir açık dünya aksiyon-macera oyunu. Onlarla dünyayı keşfederken daha fazla yaratık yakalayıp ve savaşlara karışıyorsunuz. Oyunda iki ayaklı sevimli pembe bir karıncayiyen, boks eldivenli ayı ve binilebilir sevimli bir alpaka gibi pek çok sıra dışı yaratık bulunuyor.

Yayınlanan oynanış fragmanı, sevimli yaratıkların yanı sıra şehirde kaykay sürme, şemsiye kullanarak havada süzülme, jet ski, küçük bir araba kullanma gibi özelliklere ışık tutuyor. Ayrıca şehri birbirine katan savaşlara da derin bir bakış sunuluyor. DokeV, oyun içi görüntülere bakılırsa aile dostu, renkli ve sevimli bir dünyanın kapılarını açacak.

DokeV artık MMO olarak tanımlanmıyor

DokeV, Pokemon ve Splatoon gibi kadar benzer türde oyunların renkli bir karışımına benziyor. Oyun, ilk olarak Pearl Abyss Connect 2019’da duyuruldu ve o zamandan bu yana birçok değişikliğe uğradı. Geliştirici artık DokeV’yi bir MMO olarak tanımlamıyor. Pearl Abyss, yakın tarihli bir tweet’te oyunun yaratık toplama odaklı açık dünya aksiyon-macera tanımına uyduğunu ve aslında artık bir MMO olmadığını belirtti.

DokeV’nin henüz bir çıkış tarihi yok ancak PC ve konsollarda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Stüdyonun Black Desert Online oyununda ayrıntılara gösterdiği inanılmaz özen göz önüne alındığında, yeni nesil donanımlarda aynı adımları takip edecek gibi görünüyor. Daha fazla detay açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Oyunun Gamescom’da yayınlanan oynanış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.