Activision, Call of Duty için Tony Hawk’s Pro Skater 3+4’ü reddetti

Activision’ın Vicarious Visions’dan gelen Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 teklifini reddettiği ve geliştiricinin Call of Duty destek stüdyosu olarak çalışmasını tercih ettiği bildirildi.

Oyunu tarihçisi Liam Robertson’ın yeni videosunda, kaykay serisinin ilk remake çalışmasının büyük başarı yakalamasının ardından ikinci bir koleksiyon için adım atıldığı iddia edildi.

Tony Hawk's Pro Skater 1 ve 2, kaykay oyunu

İlk remake Tony Hawk’s Pro Skater 3+4’ü de içerecekti

Başlangıçta ilk remake olan Tony Hawk’s Pro Skate 1+2’nin 3+4’ü de içermesi planlanmıştı. Vicarious Visions’tan bir kaynak Robertson’a şunları söyledi:

“İnsanların eski Tony Hawk’s Pro Skater oyunlarını hatırlama şeklini yansıtmak için sonraki oyunlardan bazı kullanım özellikleri eklemeye karar verdik. 3’teki gelişmeler insanların ilk 2’deki anılarına yansımış gibi görünüyordu. Sonunda 1+2’den fazlasına vaktimiz olmadığı anlaşıldı, dolayısıyla devam edip 3+4’ü bir şekilde yayınlama fikri masadaydı.”

İlk iki oyunu içeren paketin ticari ve eleştirel başarı elde etmesinin ardından Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 için Activision’a teklif sunuldu. Ancak iddiaya göre yayıncı bu fikri reddetti.

Şirketin, Vicarous Visions’ı ana serisi olan Call of Duty için tercih ettiği bildirildi. Stüdyo ayrıca Diablo 2: Resurrected’ın geliştirilmesine de yardımcı oldu.

Tony Hawk's Pro Skater 3+4, kaykay oyunu

Kaykay serisinin ikinci remake’i yoldaydı

Seriye ismini veren Tony Hawk, 2022’de ikinci remake koleksiyonunun Vicarious Visions’ın tamamen Activision’a dahil edilmesine kadar planlandığını iddia etmişti.

Hawk’ın açıklamasına göre 1+2 nin çıkış tarihine kadar plan buydu. Bu sırada 3+4’ü yapıyorlardı. Ancak başka geliştiriciler aramaya başladılar ve sonrasında her şey bitti.

Şirket, 3+4’ü yapacak bir stüdyo bulmaya çalışıyordu ama Vicarious’a güvendikleri kadar kimseye güvenmiyorlardı. Sonuç olarak dışarıdan gelen fikirlerden de memnun kalmadılar.

Activision Blizzard, Ocak 2021’de Vicarious Visions’ı bir destek ekibi olarak Blizzard’a katmayı planladığını duyurdu ve birleşme 2022’nin Nisan ayında resmileşti.

Serinin geleceği şu anda belirsiz. Hatta stüdyonun misyonunun değişmesiyle birlikte çıkmaza girmiş gibi görünüyor. Gelişmeleri sizler için takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.