Helldivers 2, Steam’de PSN gerektirmeyecek: Sony geri adım attı

Sony, PC’de Helldivers 2 oynayanlar için PSN gerekliliği geleceğini duyurmasıyla infial yaratmıştı. Konsol devi, tartışmaların ardından geri adım attı.

Şirket geçtiğimiz günlerde PC oyuncularının yakında Steam ve PSN hesaplarını bağlamaları gerekeceğini belirtmiş ve oyuncular tepki olarak oyunu olumsuz yorum yağmuruna tutmuştu.

Ardından topluluğun sosyal medyada yoğun bir şekilde kararı eleştirmesiyle Arrowhead Game Studios CEO’su Johan Pilestedt, PlayStation ile özellikle PSN olmayan ülkeler için durumu değerlendireceklerini açıklamıştı.

Bu süreçte Helldivers 2, hizmetin olmadığı 150’den fazla ülkede satıştan kaldırıldı. Çok geçmeden yeni bir açıklama geldi ve PSN bağlantısının opsiyonel kalacağı bildirildi.

Sony, Helldivers 2 topluluğunun talebine kayıtsız kalamadı

Pilestedt, X hesabından yaptığı yeni bir paylaşımda Steam’de Helldivers 2 oynamak için PSN gereksinimi olmayacağını ve işlevin opsiyonel olarak sunulacağını ortaya koydu:

“Öncelikle Helldivers 2 topluluğunun iradesinden ve iş birliği yapma becerinizden etkilendim. İkinci olarak, PlayStation’daki ortaklarımıza ve arkadaşlarımıza, PSN bağlantısını isteğe bağlı bırakma kararını hızlı ve etkili bir şekilde verdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Birlikte, canlı oyunun ne olduğu, geliştiricilerin ve topluluğun en iyi oyun deneyimlerini yaratmak için birbirlerini nasıl destekleyebilecekleri konusunda yeni bir standart oluşturmak istiyoruz.”

Nihayet çok geçmeden problem çözüldü. Ancak yaşananlar, özellikle PlayStation’ın imajını zedeledi. Keşke iyi gidişatı bulandırmadan başladıkları gibi yola devam etselerdi.

Konsol devi resmen bir çuval inciri berbat etmek üzereydi. Gelecekte daha fazla PlayStation oyunu PC’ye taşınacak ve bu deneme iyi bir ders olmuş gibi görünüyor.

Umarız, Sony bundan sonra topluluğun karşısına dayatmalarla çıkmaz. Helldivers 2’nin oyuncu sayısını koruyup koruyamayacağını göreceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.