Call of Duty: Modern Warfare 3 Remastered, Activision’ın planları arasında yok

Call of Duty: Modern Warfare 1 ve 2 remaster sürümlerinin ardından Modern Warfare 3’ün de geleceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Yayıncı Activision yaptığı son açıklamayla Call of Duty: Modern Warfare 3 Remastered iddialarını noktaladı.

Activision, CharlieIntel‘e yaptığı açıklamada, “Modern Warfare 3 için bir remaster, campaing veya çok oyunculu oyun yok. Aksini ortaya koyan herhangi bir rapor yanlıştır.” diyerek söylentilere yanıt verdi. Call of Duty: Modern Warfare 1 ve 2, şirketin yenileyerek tekrar yayınladığı tek remaster sürümleri olmaya devam ediyor. Görünüşe göre serinin üçüncü oyunu için umutlar başka bahara kaldı.

Modern Warfare Remastered, 2016 yılında piyasaya sürüldü ve hem orijinal hikayeyi hem de çok oyunculu modu içeriyordu. Geçtiğimiz yıl çıkan Modern Warfare 2 Campaign Remastered ise sadece hikaye modunu içeriyordu. Öte yandan Activision 2019 yılında Call of Duty: Modern Warfare ile seriyi yeniden başlattı ve oyunu ücretsiz battle royale modu Warzone ile birlikte sundu.

İkinci dünya savaşı temalı yeni Call of Duty oyunu yolda

Call of Duty, WW2 Vanguard

Activision, Call of Duty remaster oyunları için herhangi bir plan açıklamadı. Şirket, Warzone’u destekleyen yeni oyunlar sunmaya devam ediyor. Yayıncı, Call of Duty: WW2 Vanguard olarak adlandırıldığı iddia edilen bir sonraki oyunu bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya süreceğini duyurmultu. Oyunun II. Dünya Savaşı temalı bir harita ile Warzone’a entegre edileceği konuşuluyor.

Modern Warfare 3 Remastered muhtemelen uzun bir süre gelmeyecek. Infinity Ward’ın yeniden başlattığı Modern Warfare serisinin ikinci oyunu üzerinde de çalışması bekleniyor. Ancak eski serinin son halkası için şimdilik umut yok. Halbuki Modern Warfare 3, oyuncuların en sevdiği oyunlardan biri olmuştu. Belki de yeniden başlatılan seriyle birlikte serinin üçüncü oyunu yeni nesil özellikler ve geliştirilmiş bir hikayeyle dönebilir.

Activision Blizzard, son dönemde cinsel taciz ve ayrımcılık suçlamalarıyla açılan davayla karşı karşıya. Son zamanlarda, Blizzard’ın Overwatch Ligi’nin Coca-Cola ve State Farm gibi büyük sponsorları, desteğini çekmeye başladı. Şirketin yaşattığı sorunlar, oyun sektöründe benzer sorunlara karşı tepkilerin artmasıyla sonuçlandı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.