Rockstar’ın ana şirketi Take-Two, üç yeni remaster geleceğini duyurdu

Take-Two Interactive, 2022 ilk çeyrek mali sunumunda, şu anda yapım aşamasında olan henüz duyurulmamış üç yeni remaster projesi üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Öte yandan yayıncının yeni nesil konsollar için yükselteceği bilinen üç oyun daha listede yer aldı.

Paylaşılan bilgilerde, şirketin 18 Mayıs 2021 itibarıyla geliştirme aşamasında olan projeleri listelendi. Daha önce bildirildiği gibi Take-Two’nun zamanı geldiğinde açıklayacağı henüz duyurulmamış bir 2K Games oyunu var. Bağımsız oyunlar tarafında Private Division’ın geçtiğimiz aylarda duyurulan oyunu OlliOlli World var. Ayrıca mobil oyun tarafında oynaması ücretsiz 10 oyun geleceği belirtiliyor.

Take-Two, yenilenen toplam 6 oyun üzerinde çalışıyor

Red Dead Redemption 2

Take-Two Interactive bünyesindeki geliştiriciler, önceden yayınlanmış altı oyunun yenilenen veya yükseltilen sürümleri üzerinde çalışıyor. PS5 ve Xbox Series X/S için yükseltilen GTA 5, GTA Online’ın bağımsız sürümü ve Kerbal Space Program, bilinen üç oyun olarak belirtiliyor. Diğer üçü ise hâlâ perde arkasında.

Şirketin portföyünde çok sayıda hit oyun ve seri var. Red Dead Redemption 2’nin PS5 ve Xbox Series X/S için yükseltilmiş sürümünün duyurulmamış üç oyun arasında olması muhtemel. Öte yandan yıllar boyunca yeni bir Bully oyununun planlar arasında olduğuna dair söylentiler dolaşıyor. Diğer tahminler arasında, eski GTA oyunları veya Max Payne serisi var.

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, son gelir toplantısı sırasında, “Yaklaşımımız her zaman, oyuncular için en iyi kaliteyi ve genel deneyimi sağlamak için projelerin ne zaman pazara sunulmaya hazır olduğunu ilgili şirketlerimizin belirlemelerine izin vermek olmuştur.” diyerek herhangi bir çıkış tarihi açıklamaktan kaçındı. Ayrıca yeni oyunların önümüzdeki yıllardaki finansal etkileri için heyecanlı olduğunu belirterek, 2023 mali yılından itibaren ilerleyen yıllarda yeni rekor sonuçların geleceğine inanıyor.

Şirketin planlarının ne olduğu konusunda tahmin yapmak zor ancak geçmişten özlem duyduğumuz Rockstar oyunu çok fazla ve halihazırda geliştirilmekte olan remaster projelerinin olması heyecan verici.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.