Age of Mythology: Retold, Eylül ayında Xbox ve PC’ye geliyor

Microsoft’un sevilen strateji oyunu Age of Mythology remaster sürümüyle geri dönüyor. Çıkış tarihi, Xbox Games Showcase’de yeni bir fragmanla duyuruldu.

Age of Mythology: Retold, 4 Eylül’de Xbox Series X/S, Windows PC ve Steam’de yayınlanacak. Elbette ilk günden itibaren Xbox Game Pass kataloğunda da yerini alacak.

İlk olarak 2022 yılında duyurulan oyun, 20 yılın ardından gerçek zamanlı strateji klasiğine Definitive Edition sürümünü getiren bir remaster olarak tanımlanmıştı.

Age of Empires serisinin yan ürünü olan Age of Mythology, tarihi olaylardan ziyade Yunan, Mısır ve İskandinav mitolojisinden ve efsanelerinden esinleniyor.

Age of Mythology: Retold, nostaljiyi modern donanımlara taşınıyor

Age of Mythology: Retold, sevilen klasiğin en iyi bileşenlerini modern gerçek zamanlı strateji tasarımı, görseller ve oynanışla birleştireceğini belirtiyor.

Xbox Showcase 2024 sırasında sergilenen fragman, heyecan verici aksiyon ve ilahi güçlerin yanı sıra bazı yeni tasarlanmış tanrı portrelerini gösteren ilk oynanış görüntülerini ortaya çıkarıyor.

Oyun birçoğumuzun bildiği üzere tanrıların, canavarların ve insanların çarpıştığı mitolojik bir çağda geçiyor. Sınırsız yeniden oynanabilirlik için rastgele oluşturulmuş düzinelerce harita ve senaryo üzerinde 11’e kadar arkadaşınızla oynayabileceksiniz.

Age of Mythology, Retold, Mısır, Ra

Yunan, İskandinav, Mısır ve Atlantis panteonlarından tanrılarınızı seçip yıldırım fırtınaları, depremler ve hatta Nidhogg ejderhasını çağırabiliyorsunuz. Ayrıca halkınızın büyümesine ve refaha kavuşmasına yardımcı olmak için koruyucu Dryad’ları da kullanabilirsiniz.

Age of Empires serisinin tarihinde ilk kez yeni bir oyun hem PC hem de konsolda aynı gün yayınlanacak. Klavye ve fareden vazgeçemeyenler için konsol sürümünde destek sunulacak.

Ayrıca oyuncular isteğe bağlı platformlar arası çapraz oyun özelliğini kullanabilecek. Böylece hem Xbox’ta hem de PC’de arkadaşlarıyla oynayabilecekler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.