Fable yeni fragmanıyla karşınızda: 2025 yılına hedefleniyor

Fable, Xbox Games Showcase’de belli belirsiz oynanış görüntüleri içeren yeni bir fragman aldı. Oyunun önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Xbox, oyunu 2020’de duyurduktan uzun bir sessizliğe gömüldü. Ardından geçen yıl yeni bir sinematik fragman paylaştı. Artık elimizde sinematik ve oynanışı bir araya getiren yeni görüntüler var.

Fable, 2025 yılında Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek. Diğer birinci parti oyunlar gibi ilk günden itibaren Game Pass’e dahil olacak. Yeni tanıtımı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Xbox oyunun açıklamasında, “Bir Kahraman olmak ne anlama geliyor? Masal diyarı Albion’da bu tamamen size kalmış. Karanlık bir tehdit baş gösterirken, seçimleriniz Albion’u sonsuza dek değiştirecek.” diyor.

Fable, Forza Horizon serisindeki açık dünya yarış oyunlarıyla tanınan Playground Games tarafından geliştiriliyor. Stüdyo, Eidos Montreal ile iş birliği yaptığını doğruladı.

Fragmanda, anlatıcının dünyaya geri dönen eski bir tehditten bahsettiğini görüyoruz. Kahramanımız Albion’u kurtarmak istiyor ve bunun için fragmanı anlatan Humphry’den yardım alması gerekiyor.

Fable, aksiyon rpg oyunu, Xbox

Oyun içi görüntülerde oynanış yer alsa da kullanıcı arayüzü yok. Karakter çoğunlukla çeşitli fantastik yerlerde yürüyor ve koşuyor. Dövüş sahneleri genellikle sinematik olarak sunuluyor.

Geçen yıl yayınlanan fragmanda The IT Crowd dizisinin yıldızı İngiliz komedyen Richard Ayoade karşımıza çıkmıştı ve devler diyarında küçük bir insan olarak oynayacağımıza işaret ediyordu.

Fable ilk olarak Xbox için 2004 yılında çıkmıştı. Yeni oyun, 2010’da piyasaya sürülen Fable 3’ün ardından serinin ilk ana oyunu olarak gelecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.