Alan Wake Remastered, çıkış tarihiyle birlikte sızdırıldı

Remedy Entertainment, geçtiğimiz yıl Remedy Connected Universe adını verdiği bir evren geliştirdiğini açıklamıştı. Control ile başlayan girişim, AWE genişlemesiyle Alan Wake’i de kapsadı. Görünüşe göre Alan Wake Remastered, stüdyonun bu yoldaki bir sonraki adımı olacak.

Alan Wake Remastered, Tayvanlı perakendeci Rakuten’in web sitesinde PS4, PS5 ve Xbox için listelendi. Sayfada oyunun çıkış tarihi 5 Ekim olarak gösterildi. Listedeki ‘Xbox’ ibaresi, oyuncuların muhtemelen hem Xbox One hem de Xbox Series X/S sürümlerini alabileceğine işaret ediyor. Öte yandan PS4 ve PS5 sürümleri ayrı olarak yer alıyor. Yine de PS4 sürümünden PS5’e bir çeşit yükseltme imkanı sunulabilir.

Rakuten listelenen sürümleri kısa süre sonra kaldırdı. Oyun sektörünün önde gelen analistlerinden Daniel Ahmad, Alan Wake Remastered için resmi duyurunun önümüzdeki hafta yapılacağını söyleyerek sızıntıyı doğruladı. Oyunun 9 Eylül Perşembe günü yapılması planlanan PlayStation Showcase etkinliğinde tanıtılması mümkün.

Alan Wake, ilk olarak Mayıs 2010’da Xbox 360’ta, ardından 2012 yılında PC için piyasaya sürüldü. Orijinal oyunda The Signal ve The Writer adlı iki DLC eklentisi vardı. Öte yandan Alan Wake’s American Nightmare adlı bir yan oyun da piyasaya sürülmüştü. Belki de remaster sürümü, üç içeriği tek bir pakette sunabilir. Ne olursa olsun, oyuncular (özellikle de PlayStation oyuncuları), Remedy Connected Universe’in bir diğer hikayesine modern donanımlarda adım atabilecek.

Alan Wake Remastered’ın sızdırıldığı sayfada, çıkış tarihi ve platformların ötesinde daha fazla bilgi yer almıyordu. Geliştirici, çok oyunculu bir oyun üzerinde çalıştığını açıklasa da, Alan Wake’in geri dönüşü çok da sürpriz olmadı. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.