Alan Wake Remastered, devam oyunu için ilk adım olabilir

Alan Wake Remastered, resmi duyurunun ardından PlayStation Showcase’de sahne aldı. Remedy Entertainment, IP haklarını elde ettikten sonra Microsoft’un platformuna özel olan orijinal oyunu PS4 ve PS5’e de taşıyor. Ortaya çıkan yeni bir rapora göre Remedy Connected Universe için daha fazlası gelecek.

Oyun sektöründen güvenilir sızıntılarıyla bilinen GamesBeat muhabiri Jeff Grubb, Alan Wake Remastered’ın tam teşekküllü bir devam oyununa doğru ilk adım olduğunu belirtti. Alan Wake 2, şu anda Epic Games iş birliğiyle geliştirme ya da planlama aşamasında olabilir.

Grubb, Giant Bomb yayını sırasında yaptığı açıklamada, “Alan Wake için devam oyunu planlıyorlar. Bu daha önce de bahsettiğim bir şey… Epic Games ile Alan Wake 2 üzerinde çalışıyorlar ya da en azından planlama aşamasındalar. Peki bu somut ve gerçek bir şeye dönüşüyor mu? Umutluyum. Öyle düşünüyorum. Bozulacağını zannetmiyorum.” diye konuştu.

Remedy, Alan Wake Remastered ile karakteri geri getirmeye çalışıyor

Alan Wake Remastered

Remedy’nin Epic Games ile olan anlaşması sıkı bir şekilde gizli tutuluyor ancak Grubb’ın yorumları, Alan Wake 2 hakkındaki son söylentilerle örtüşüyor. Öte yandan Grubb, Remedy’nin Control için bağımsız bir oyun ve devam oyunu da dahil olmak üzere çok sayıda projeyle meşgul olduğunu belirtiyor. Bu yüzden Alan Wake 2’yi ne zaman görebileceğimizi tahmin etmek zor.

Grubb, konuyla ilgili olarak, “Çok ama çok meşguller, bu yüzden bekleyip bunun yakında bir şeye dönüşüp dönüşmeyeceğini görmemiz gerekecek. Ama evet, Alan Wake Remastered ile Alan Wake’i geri getirip ‘Hey, bu bizim kilit serilerimizden biri, insanların bunu hatırlamasını istiyoruz’ diyorlar” şeklinde konuştu.

Alan Wake Remastered, 5 Ekim’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC (Epic Games Store) için gelecek. Oyunun PlayStation Showcase’de yayınlanan ilk fragmanına ve daha fazlasına buradan erişebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.