Radical Entertainment’ın iptal edilen Spider-Man 4 oyunundan görüntüler paylaşıldı

Radical Entertainment’ın iptal edilen Spider-Man 4 oyunundan oynanış görüntüleri yayınladı. Oyunun, Sam Raimi’nin iptal edilen Spider-Man 4 filminin lansmanına denk gelmesi bekleniyordu. Ancak yönetmen, projenin şekillendiği yönden memnun kalmadığı için film rafa kaldırılmıştı.

Spider-Man 4’ün aşağıda izleyebileceğiniz 18 dakikalık videosu, Xbox 360 yapısından alındı. Oyunun Xbox 360’ın yanı sıra PS33, Nintendo Wii, Nintendo DS ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Videodaki yapı, daha önce sızdırılan Wii sürümünün aksine farklı bir motora dayanıyor ve çoğu varlık ve menüler 2009 yapımı Prototype oyunundan alınmış.

Spider-Man 4’ün oynanış görüntüleri:

Görüntüleri paylaşan Obscure Gamers, oyunun iptal edilen Spider-Man 4 filmiyle bağlantılı olduğunu belirtti. Film ve oyunun 6 Mayıs 2011‘de yayınlanması bekleniyordu ancak Sony ve Columbia kaynaklı sorunlar filmin iptal edilmesine neden oldu. Proje, daha sonra 3 Temmuz 2012’de vizyona giren The Amazing Spiderman filmi için yeniden yapılandırıldı.

Spider-Man 4 oyununun geliştirilmesine 2008 yılının sonlarında başlandı. Birkaç geliştirme stüdyosu oyun için teklifte bulundu ancak sonuçta oyun PS3, Xbox 360 ve PC’de geliştirilmek üzere Radical Entertainment’a verildi. Wii sürümünden Eurocom, Nintendo DS sürümünden ise Vicarious Visions sorumlu oldu. Ancak oyun 2010 yılında iptal edildi.

Radical Entertainment’ın çalışmaları en geride kalandı. Geliştiriciler, oyunun yaklaşık yüzde 10-15 oranında tamamlandığını, yine de nihai kaliteye yakın görev dizisi ve üzerinde çalışılan diğer birkaç görevin olduğunu tahmin ediyor. Henüz erken sayılabilecek bir aşamada olmasına rağmen oldukça büyük bir dünyaya sahip.

Spider-Man serisi günümüzde Insomniac Games’in çarpıcı oyunlarıyla devam ediyor. Stüdyo en son PlayStation Showcase etkinliğinde Marvel’s Spider-Man 2‘yi duyurdu. Öte yandan sürpriz bir şekilde duyurulan Marvel’s Wolverine erken geliştirme aşamasında.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.