God of War Ragnarok yeni bir yönetmenle ilerliyor: Cory Barlog diğer projelere odaklandı

Cory Barlog, Santa Monica Studio’nun heyecanla beklenen yeni oyunu God of War Ragnarok için yönetmenlik koltuğuna dönmeyeceğini açıkladı. Yeni oyunu, serinin emektarı isimlerinden Eric Williams yönetiyor. Barlog ise henüz duyurulmamış diğer projeler üzerinde çalışmaya devam edecek.

Son PlayStation Showcase etkinliğinde yayınlanan bir röportajda, Santa Monica Studios ekibinden Cory Barlog ve Eric Williams, yeni oyundaki liderlik değişikliğini doğruladı. İkili, yönetmen değiştirmenin her zaman stüdyo içinde süregelen bir gelenek olduğunu açıkladı.

2004 yılından beri stüdyoda olan Williams, “Oyunlar arasında yönetmenleri değiştirmek her zaman Santa Monica’da bir gelenek olmuştur. Bununla gerçekten iyi bir başarı elde ettik. Cory, tekrar görev alan tek yönetmen ve haklı olarak da öyle: Yaptığı işte oldukça iyi.” dedi.

God of War Ragnarok gibi projeler yorucu ve yeni bakış açıları gerektiriyor

God of War Ragnarok, Kratos, Freya

Cory Barlog, stüdyonun serinin yinelemeleri arasında yönetmen değiştirme kararını daha da açarak, yeni bakış açılarına duyulan ihtiyaçtan ve God of War Ragnarok gibi bir oyunu yönetmenin kişi üzerindeki etkisinden bahsetti. Başarılı yönetmen bu tarz projelerin yorucu olduğunu da belirterek şöyle devam etti:

“Bizim için önemli olan, her seferinde yeni bir bakış açısı elde etmek, ama aynı zamanda gerçekten yorulduğunuzu anladığınız anda bitenlerin yerine yeni bir çift bacak eklemek. Yani başka birini buna ikna etmelisin. Onun gibi.”

Röportajın bir başka yerinde Barlog, God of War Ragnarok üzerinde çalışmak yerine ne yapacağını açıklamakta tereddüt etti. Sony Santa Monica kreatif direktörüne hangi projeler üzerinde çalıştığı sorulduğunda, “Ah, bunu isterdin değil mi, ağzımdaki baklayı çıkarmamı ve sana şu anda olan her şeyi anlatmamı isterdin. Aslında bir sürü şey yapıyoruz, bu gerçekten heyecan verici… Ama şu anda özellikle konuşabileceğim bir şey yok, çünkü çoğunlukla God of War Ragnarok’a odaklanmış durumdayız.” cevabını verdi.

God of War Ragnarok, 2022 yılında hem PS4 hem de PS5 için gelecek. PlayStation Showcase’de yayınlanan ilk kapsamlı fragmanı buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca etkinlikte sergilenen tüm oyunlara buradan göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.