Alan Wake Remastered resmi olarak duyuruldu

Alan Wake Remastered geçtiğimiz günlerde bir perakende sitesinde ortaya çıkmıştı. Remedy Entertainment, oyunu resmi olarak doğruladı. Geliştirici henüz net bir çıkış tarihi açıklamamış olsa da Remedy Entertainment Kreatif Direktörü Sam Lake, remaster’ın 2021 sonbaharında çıkacağını belirtti.

Lake, yaptığı açıklamada, “Alan Wake, 11 yıldan fazla bir süre önce çıktı ve o zaman boyunca bize tekrar tekrar oyunu, hikayeyi, karakterleri ve hikayesiyle ne kadar sevdiğinizi söylediniz. Remaster, yıllar boyunca Alan Wake’e verdiğiniz destek sayesinde geliyor.” dedi. Ayrıca remaster sürümünü Twitter hesabından da duyurdu.

Yakın zamanda ortaya çıkan raporlar, Alan Wake Remastered’ın PlayStation Showcase canlı yayınında duyurulacağını öne sürüyordu. Ancak geliştirici, sızıntıların ardından sonunda oyunu resmi olarak duyurmuş oldu. Yine de oyunun Perşembe günkü etkinlikte gösterilip gösterilmeyeceği bilinmiyor.

Lake, resmi duyuruyu Alan Wake serisine adanmış bir topluluk web sitesi olan The Sudden Stop aracılığıyla yaptı. Psikolojik gerilim ve aksiyon oyunu, ilk olarak 2010 yılında Xbox 360 için piyasaya sürülmüş ve daha sonra PC oyuncularıyla buluşmuştu. Alan Wake Remastered, oyunu ilk kez PlayStation konsollarına taşıyacak.

Aln Wake Remastered yeni nesil donanımlar için geliştirildi

Remedy Entertainment, oyunun gelişiminin tamamlanmak üzere olduğunu da ortaya koydu. Alan Wake Remastered’ın hikayesi bazı yeni nesil yükseltme seçenekleriyle geliştirilmiş grafikler, karakter modelleri ve sinematiklerle orijinal deneyimi yeniden yaşatacak. Geri dönüşü hayranların desteğine bağlayan Lake, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Duyuruyu Alan Wake hayran sitesi olarak başladığı 2012 yılından bu yana Remedy topluluğunun ayrılmaz bir parçası olan The Sudden Stop’ta yapmanın uygun olduğunu düşündük. Remedy topluluğu, The Sudden Stop olmasaydı bugünkü gibi olmazdı ve size Alan Wake Remastered’ı burada açıklayarak minnettarlığımızı göstermek istedik. Bu yüzden tüm bu yıllar boyunca Remedy’yi ve oyunlarımızı desteklediği için Rachel ve diğer herkese teşekkürler.”

Alan Wake Remastered, önümüzdeki aylarda PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC (Epic Games Store) için gelecek. Oyun hakkında daha fazlası açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.