Battlefield Mobile yakında Android oyun testlerine başlayacak

EA, Battlefield Mobile ile popüler birinci şahıs nişancı serisini mobil cihazlara taşımayı planlıyor. Yayıncı, mobil Battlefield’ın oynaması ücretsiz modeli, içeriği, yayın tarihi, donanım gereksinimleri ve Android oyun testleri hakkında yeni ayrıntılar paylaştı.

Battlefield Mobile, bu sonbaharda Endonezya ve Filipinler’de test sürümüyle yayınlanacak. Bu ilk oyun testi yalnızca Android kullanıcılarına sunulacak. Anlaşılan EA, oyunu piyasaya sürmeden önce ufak çapta bir deneme yapmak istiyor. Öte yandan mobil nişancı oyununun diğer bölgelerde ne zaman çıkacağına dair henüz bir bilgi yok.

Test süreci sınırlı olacak ve oyunculara Battlefield Mobile kullanıma sunulduğunda ön kayıt yaptırmaları öneriliyor. Ancak ön kayıt yaptıran herkesin beta için seçilmeyeceğini belirtelim. Oyunun Google Play Store sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Battlefield Mobile oynaması ücretsiz olacak

Battlefield Mobile

Mobil Battlefield oyunu mikro ödemelerle desteklenen, oynaması ücretsiz bir modelle gelecek. EA, gerçek parayla satın alabileceğimiz ürünlerin yalnızca kozmetik olduğunu söyledi. Oyun ayrıca Battlefield’ın konsol ve PC sürümleriyle senkronize edilemeyen kendi battle pass içeriğine sahip olacak.

EA, oyunu çeşitli cihazlara optimize etmek için hâlâ testler yürüttüğünü belirtti. Oyuncuların ilk beta için Android 7.0 veya daha yüksek sürümlü bir cihaza sahip olmaları gerekecek. Gelecekte daha fazla telefon modeli desteklenecek. Battlefield Mobile, diğer sürümlerle çapraz oyunu desteklemeyecek. Çünkü EA’e göre oyun mobil cihazlara özel olarak geliştiriliyor.

İçerik açısından EA, beta sürümünde Grand Bazaar haritasının ve Fetih (Conquest) modunun sunulacağını açıkladı. İlerleyen zamanlarda oyuna daha fazla içerik eklenecek. Test dönemindeki ilerleme, Battlefield Mobile’ın tam sürümüne aktarılmayacak.

Battlefield Mobile, eski Bungie geliştiricisi Alex Seropian tarafından kurulan EA’in mobil stüdyosu Industrial Toys tarafından geliştiriliyor. EA, “Industrial’da, Battlefield Mobile’ın oluşturulmasına öncülük edecek mobil oyun geliştirme uzmanlarıyla dolu özel bir ekip kurduk. Genel olarak, Battlefield ekibimiz, DICE Studio ve diğer partnerlerimizle yürüttüğümüz ortak bir çalışma.” diyor.

Daha fazla bilgiye Battlefield Mobil için açılan SSS sayfasından ulaşabilirsiniz. Battlefield 2042 ise önümüzdeki ay konsollar ve PC için piyasaya sürülecek. Serinin yeni oyunu için bu ay açık beta yapılması bekleniyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.