Alan Wake Remastered ve Final Fantasy VII Remake, Epic Games Store’a gelebilir

Alan Wake Remastered ve PlayStation’a özel olarak çıkan Final Fantasy VII Remake, yakında Epic Games Store’da yayınlanabilir. Ayrıca Castlevania Advance Collection da birden fazla platformda piyasaya sürülecek.

Epic Games Store’da bazen yeni bilgiler mağazanın arka ucunda gizlenmiş olarak karşımıza çıkabiliyor. Yeni oyunlar bu sayede önceden keşfedilebiliyor. Reddit kullanıcısı AsleepEntrepreneur73, Epic Games Store veri izleyicisi olan EpicData web sitesinde her iki oyun için de güncellemeler tespit etti. Alan Wake Remastered, HeronStaging ve Final Fantasy 7 Remake, Pineapple kod adlarıyla veri tabanına girilmiş. Ancak gerçek adları bulut kaydetme klasöründe görülebiliyor.

Alan Wake, Remedy Connected Universe için geri dönebilir

Alan Wake Remastered

Alan Wake‘in geri dönüşü aslında çok da sürpriz olmadı. Geçen yıl Remedy, Epic Games ile iki proje için yayın anlaşması imzaladığını duyurmuştu. Ardından Alan Wake, Remedy Connected Universe’in bir parçası olarak her iki oyunun hikayesini bir araya getiren Control‘ün ikinci genişlemesinde (AWE) karşımıza çıkmıştı. Geliştirici iki oyunu aynı evren üzerinde işlemek istiyor ve bu nedenle Alan Wake yenileyerek geri getirmeyi amaçlıyor olabilir.

Final Fantasy VII Remake ise geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldü ve en az Mart 2021‘e kadar PlayStation’a özel olduğu ortaya çıktı. Ardından, altı aylığına PS5’e özel olarak geliştirilmiş Intergrade sürümü sunuldu. Belki de Final Fantasy VII Remake için sonunda PC’ye taşınma zamanı geldi.

Son olarak Gematsu, Avustralya Sınıflandırma Kurulunun web sitesinde Castlevania Advance Collection için bir derecelendirme tespit etti. Sayfada oyunun birden fazla platform için yayınlanacağını belirtiliyor, ancak hangileri olduğu bilinmiyor. Koleksiyonun Konami’nin 2001 ve 2003 yılları arasında Game Boy Advance için yayınladığı Castlevania: Circle of the Moon, Castlevania: Harmony of Dissonance ve Castlevania: Aria of Sorrow‘u kapsadığı düşünülüyor. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.