George R.R. Martin, Elden Ring üzerindeki çalışmalarını yıllar önce tamamlamış

Elden Ring’in çıkış tarihi E3 2021 etkinliğinde ilk oynanış fragmanıyla birlikte duyurulmuştu. Oyunun hikayesi ve tasarımları üzerinde büyük bir etkisi olan yazar George R.R. Martin, Elden Ring üzerindeki çalışmasını yıllar önce tamamlandığını doğruladı.

WTTW‘ye konuşan Martin, Elden Ring için bir dünya oluşturmaya yaklaşıldığında, projenin erken geliştirme aşamasına dahil olduğunu açıkladı. Ünlü yazar, geliştiriciye hikaye, karakterler ve dünya üzerindeki çalışmalarını içeren oldukça ayrıntılı bir arka plan hazırladı. Martin’in Elden Ring’in geliştirme ekibiyle son çalışmasından bu yana birkaç yıl geçti, ancak her iki taraf da iletişim halinde kaldı.

Elden Ring, Dark Souls’un devamı olabilir mi?

Elden Ring

Martin, “Oyunun adı Elden Ring ve birkaç yıl önce Dark Souls adlı bir video oyununun devamı olarak Japonya’da ortaya çıktı. Üzerindeki çalışmam aslında yıllar önce tamamlandı. Bu oyunlar film gibiler ve geliştirmeleri uzun zaman alıyor. Temel olarak, oyunu kurmak için bir dünya istediler. Dünya inşası, fantezi ve bilim kurguda büyük bir faktördür. Sadece karakterlerden ve olay örgüsünden bahsetmiyorsunuz, ortam da neredeyse her şey kadar önemli: Tolkien’in Orta Dünya’sı, Robert E. Howard’ın Hyborian Çağı, Isaac Asimov’un Foundation evreni gibi.” dedi.

Martin, Elden Ring’in Dark Souls’un devamı olduğunu söylerken yanlış konuşmuş olabileceğini belirtelim. Geliştirici FromSoftware daha önce böyle bir açıklama yapmadı. Belki de yazar, bizim bilmediğimiz bir şeyler biliyor olabilir. Bekleyip göreceğiz. Martin şöyle devam etti:

“Onlar için oldukça detaylı bir arka plan hazırladım ve oradan ilerlediler. Gerçekten onları son gördüğümden bu yana birkaç yıl geçti ama periyodik olarak gelip bana tasarladıkları bazı canavarları, özel efektleri veya diğer harika şeyleri gösteriyorlardı. Oyun yavaş yavaş gelişiyor ve Ocak ayında çıkacak. Onu görmek için herkes kadar heyecanlı olacağıma inanıyorum.”

Uzun süren bekleyişin ardından Elden Ring, 21 Ocak 2022‘de PS5 ve PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için gelecek. Oyunun E3’te gösterilen oynanış fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.