Amazon’un Fallout dizisi bu yıl prodüksiyona girecek

Amazon, yaklaşık 1 yıldır süren sessizliğin ardından Fallout dizisi hakkında bazı ayrıntıları ortaya çıkarmaya başladı. Yeni bir rapor, Bethesda’nın kıyamet sonrası RPG oyununa dayanan dizinin bu yıl içinde prodüksiyona gireceği ortaya çıktı.

Deadline‘ın raporuna göre, merakla beklenen Fallout’un pilot bölümünü Jonathan Nolan yönetecek. Nolan, Fallout dünyasına benzer distopik temaları paylaşan HBO’nun Westworld dizisinin ortak yapımcısıydı. Captain Marvel filminin yazarı Geneva Robertson-Dworet ve Silikon Vadisi dizisinin yazarı Graham Wagner ise dizi sorumluları olarak görev yapacak.

Fallout 5, Bethesda

Fallout dizisi ilk olarak 2020’de Nolan ve Lisa Joy’un projeye dahil olmasıyla birlikte duyuruldu. Ayrıca popüler oyun serisinin geliştiricisi Bethesda Game Studios‘un gösteriye dahil olacağını ve yönetmen Todd Howard’ın baş yapımcı olarak projede yer alacağını biliyoruz.

Fallout, nükleer savaş sonrası dünyada geçen bir oyun serisi. İlk olarak izometrik bir RPG serisi olarak başladı ancak Bethesda, 2007’de IP’yi satın alarak birinci şahıs RPG serisine dönüştürdü. Oyunların Amerika topraklarını benzersiz yorumu ve Bethesda’nın cesur birinci şahıs yaklaşımı, onu en popüler ve sevilen oyun serilerinden biri haline getirdi.

Amazon Prime Video tarafından yayınlanacak olan Fallout dizisinin oyuncu kadrosu veya gösterim tarihi hakkında henüz bir bilgi yok. Eğer üretimi bu yıl başlayacaksa, en geç önümüzdeki yıl ekranlara gelecektir. Dizi hakkında daha fazla bilgi geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.