Elden Ring geliştiricisi FromSoftware, Armored Core 6 üzerinde çalışıyor olabilir

Elden Ring geliştiricisi FromSoftware’in Armored Core 6 üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Stüdyonun bir sonraki projesinin, devam oyunuyla ilgili ayrıntıları sızdıran bir tüketici anketi yoluyla ortaya çıktığı söyleniyor.

Red Liquorice adlı Resetera kullanıcısı paylaşılan tüketici anketinin açıklama, ekran görüntüleri ve iki adet 30 saniyelik oynanış videosu içerdiği öne sürülüyor. Kullanıcıya göre, ilk videoda bir boss savaşı ve ikinci videoda oyunun dünyasındaki karlı bir bölgede geçen oynanış görüntüleri yer alıyor.

Armored Core 6, Bashtar gezegeninde devasa bir harita sunacak

Anket ayrıca oyunla ilgili bir takım ayrıntılara da dikkat çekiyor. Armored Core 6’nın Hidetaka Miyazaki tarafından yaratılan bilim kurgu dünyası olarak tanımlanan Bashtar gezegeninde geçeceği ve üçüncü şahıs kamera açısında çok katmanlı bir hikaye sunacağı bildiriliyor. Oyuncular haritada robot evreninin devasa üç boyutlu ölçeğini hissedebilecek.

Devam oyunu ayrıca tekrar oynanabilirlik sunan ve zorlu düşmanlara sahip olan çok çeşitli haritalar da sunacak. Anket, savaşın hem uzun menzilli silahlarla hem de kılıç ve kalkan gibi silahlarla yapılan yakın mesafeli çatışmalarla yapılacağını belirtiyor.

Devam oyununda kişiselleştirme özellikleri öne çıkacak

Armored Core 6, oyuncuların robot parçalarını ve silahlarını yeniden yapılandırmalarına olanak tanıyan yüksek kişiselleştirme özgürlüğü sağlayacak. Böylece tarzlarına en uygun bir robotu oluşturmalarına olanak tanıyacak. Örnek olarak, yakın mesafeli savaşa ve hareketliliğe odaklanan ve aynı anda çok sayıda düşmana büyük hasar verebilen bir makine gösteriliyor.

Serinin son ana oyunu Armored Core 5, PS3 ve Xbox 360 için 2012 yılında piyasaya sürülmüştü. Beşinci oyunun ardından 2013 yılında Armored Core: Verdict Day, adlı bir genişleme çıktı. Yani hayranlar, üçüncü şahıs bilim kurgu serisinin yeni oyununu uzun bir süredir bekliyor.

Armored Core 6 hakkında birçok ayrıntı ortaya çıksa da, resmi bir duyuru gelene kadar kesinliğini bilemeyiz. FromSoftware şu anda Elden Ring‘i piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve yeni projesi hakkında bir süre daha sessizliğini koruyacaktır.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.