Quantic Dream, Star Wars Eclipse dışında ikinci bir AAA oyun üzerinde çalışıyor

Quantic Dream, geçtiğimiz ay The Game Awards etkinliğinde Star Wars Eclipse adlı yeni oyununu duyurmuştu. Stüdyonun planları hakkında bilgi sahibi olan birine göre, geliştirici ikinci bir AAA oyun geliştiriyor.

Star Wars Eclipse’i The Game Awards’da resmi olarak duyurulmadan önce ortaya çıkaran Twitter kullanıcısı AccountNGT, bu kez Quantic Dream’in Paris ekibi tarafından geliştirilen bir diğer oyun üzerinde çalıştığını bildirdi. Oyunun, stüdyonun PS4 için ürettiği bir teknoloji demosu olan The Dark Sorcerer‘a dayandığı öne sürülüyor.

Paylaşılan diğer bilgilere göre, Quantic Dream’in yeni AAA oyunu hikaye etkileşimine dayalı, Orta Çağ temalı fantezi temasına sahip bir oyun olacak. Stüdyonun CEO’su David Cage tarafından yazılan ve doğrusal olmayan bir hikaye sunacak. Ayrıca şirketin kötü çalışma koşulları nedeniyle bu oyun içinde insanları işe almaktan zorlandığı belirtiliyor.

The Dark Sorcerer için yayınlanan 12 dakikalık video, her şeyin bir film setinde gerçekleştiği ve demonun bir komedi skecine dönüştüğü görüntüleri içeriyordu. Ayrıca yanında goblin bulunan bir sihirbazın kara büyü yaptığı görülüyordu. geliştiricinin bir diğer oyunu Detroit: Become Human da ‘Kara’ başlıklı bir teknoloji demosu olarak başlamıştı.

Gelen son raporlara göre stüdyonun yeni oyunu Star Wars Eclipse, geliştirme sürecinde sorunlarla boğuşuyor. Hikaye odaklı aksiyon macera oyununun çıkış tarihinden en az 3 veya 4 yıl uzakta olduğu iddia ediliyor. Ayrıca bu oyunun da Paris stüdyosunda geliştirildiği ve David Cage’in projeyle yakından ilgilendiği bildiriliyor.

Star Wars Eclipse’in ilk fragmanı, Yoda ve Naboo gezegeninin görüntüleri de dahil olmak üzere oyunun dünyasından etkileyici görseller sergiliyordu Kaçırdıysanız, buradan izleyebilirsiniz. Quantic Dream’in merak edilen diğer oyunu hakkında detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.