Among Us’ın PlayStation ve Xbox konsollarına geleceği tarih belli oldu

Çok oyunculu hayatta kalma oyunu Among Us sonunda konsollara da geliyor. Innersloth, PS5, PS4, Xbox Series X/S ve Xbox One dijital sürümlerinin çıkış tarihini 14 Aralık olarak açıkladı.

Geliştirici, daha önce Among Us’ın yıl sonuna kadar konsollara geleceğini açıklamıştı. Her iki platformda da çevrimiçi çok oyunculu ve çapraz platform desteğine sahip olacak. Oyunu PS4 veya PS5 için satın alanlar, özel bir Ratchet & Clank görünümü, şapkası ve Clank robotu elde edecek.

Among Us, av ya da avcı olduğun bir hayatta kalma mücadelesi

Among Us

Among Us, uzay gemilerinin kalkışa hazır olması için görevleri tamamlaması gereken bir grup oyuncunun hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Mürettebattaki bir veya daha fazla sahtekar, diğer herkesi öldürmeyi amaçladığında işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Katiller, uzay gemisi ayrılmadan önce tespit edilmeli.

Eğer gizlilik oyunlarını seviyorsanız ve dedektiflik yeteneklerinizin yanı sıra ikna kabiliyetiniz iyiyse, doğru taraftasınız. Sahtekarların kim olduğunu bulmalı ve mürettebat seri cinayetlere kurban gitmeden onları gemiden atmalısınız. Ama dikkat edin, yeterince iyi savunma yapamazsanız, atılan siz de olabilirsiniz.

Öte yandan arkadaşlarını sırtından vuran bir hainseniz, arkanızda hiç iz bırakmamanız gerekir. Sessizce ilerleyip mürettebat üyelerini tenhada kıstırmalısınız. Üstelik yalan söyleme yeteneğinizin yüksek olması size yardımcı olacak. Bu oyun nice dostluklar bitirir! Among Us, PlayStation ve Xbox konsollarında 4-15 oyunculu lobileri destekleyecek.

2018 yılında sadece üç kişilik bir ekiple geliştirilen Among Us, kısa sürede popüler oldu. Öyle ki, en son Fortnite, geçtiğimiz aylarda Sahtekarlar oyun moduyla karşımıza çıktı. Oyun, PC’deki popülerliğinin ardından mobil cihazlara taşındı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.