Crystal Dynamics’in iptal edilen oyunu Tomb Raider: Ascension’dan görüntüler paylaşıldı

Square Enix, Tomb Raider’ın 25. yıl dönümüne özel olarak iptal edilen Tomb Raider: Ascension‘dan oynanış görüntüleri yayınladı. Crystal Dynamics tarafından geliştirilen korku oyunu daha sonra 2013 yılında yeniden başlatılan seriye dönüştü.

Square Enix, oynanış görüntülerine ek olarak Tomb Raider: Ascension’ın erken geliştirme aşamasından konsept görselleri için ayrı bir video da yayınladı. Ayrıca bir diğer videoda oyunun kutulu Xbox sürümlerinin görüntüleri de yer aldı. Paylaşılan üç videoyu ve açıklamalarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

“2013 yılında yeniden başlatılan seriyi, keşif aşamalarında hayatta kalma korku türünün derinliklerine götüren Tomb Raider: Ascension’ın görüntülerine göz atın. Ekibin hayatta kalma merceğinden bir başlangıç hikayesi anlatmaya başlaması Ascension sayesinde oldu.”

“Crystal, uzak bir adada bir hayatta kalma hikayesi konseptinde sıkıştıktan sonra, Tomb Raider: Ascension’ı geliştirmeye başladı. Bir noktada, Ascension, Tomb Raider oyunundan çok, bir korku oyununa daha yakın hissettirdi. Sonunda konsept, 2013 yılındaki başlangıç hikayesine dönüştü ve temel hayatta kalma bileşenlerini bir doğaüstü tehlikelerle korudu. Tomb Raider’ın karanlık başlangıcından bazı erken konsept görsellerine göz atın.”

“Crystal bir başlangıç hikayesi fikri üzerinde takıldıktan sonra ‘Ascension’ adı bir süre ortalıkta dolaştı. Burada, Lara’nın önündeki zorlu yolculuğun tonunu yakalamayı amaçlayan ilk macerasının yeniden tasavvur edilmesi için seslendirme ile eşleştirilmiş marka bilinci oluşturma ve kutu sanatına ilişkin bazı erken keşifleri görebilirsiniz. Yakında, bir survivor doğacaktı.”

Ascension, Sony’nin eski stüdyosu Team Ico‘nun çalışmalarından ilham aldı. Crystal Dynamics, geliştirme sürecinin bir noktasında projeden şüphe duymaya başladı ve proje, sonunda yeniden başlatılan bir üçlemeye önayak oldu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.