Apex Legends geliştiricileri onlarca hatayı tek bir kod satırıyla çözdü

Apex Legends geliştiricisi Respawn Entertainment oyundaki tek bir kod satırının aylarca çok sayıda hataya neden olduğunu öne sürdü.

Şubat ayında başlayan 16. sezonda oyuncuların bildirdiği hatalar arasında, patlamayan el bombalarıyla verilen hasar ve yalnızca bir kez ateşlendiğinde yüksek sesle atış yapan silahlar gibi sorunlar yer alıyordu.

Respawn, Reddit‘te detaylandırdığı hatanın keşfini “samanlıkta iğne aramak” olarak tanımladı. Ekip oyuncuların ayrıntılı raporlarına rağmen hataya dair çok az ipucu bulduklarını ve düzeltmenin zor olduğunu belirtti.

Apex Legends, Lifeline, Nemesis

Apex Legends sunucuları Nemesis nedeniyle kaynak sorunları yaşadı

Apex Legends oyuncularının karşılaştığı sorunların kaynağı, 16. sezonda tanıtılan yeni Nemesis silahı olarak bildirildi.

Silah, ısınırken artan bir ateşleme etkisine sahip ancak Respawn, silah boşken efekti göstermenin bir anlamı olmadığına karar vererek sorunu çözdü. Çünkü sonuç, efektin gizlenmesine rağmen kaynakların tüketilmesine neden olacaktı.

Oyunda şarj olmamış Nemesis’e sahip her oyuncu, her karede sunucuya bir “parçacığı durdur” komutu gönderiyordu. Bu da çok fazla oyuncunun silahı alması durumunda sorunlara yol açıyordu.

Sonuç olarak Respawn tek bir kod satırıyla hatayı düzeltti ve sunucu kullanımını optimize etmiş oldu. En azından yeni sezonda daha kararlı bir performans oyuncuları bekliyor.

Apex Legends, Arsenal adlı 17. sezonla yola devam edecek. Yeni efsane Ballistic ilk kez oyuncularla buluşacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.