The Last of Us 1. Sezon, ABD’de bölüm başına ortalama 32 milyon izlendi

HBO’nun The Last of Us dizisi, Warner Bros. Discovery için büyük bir başarı oldu. Dizinin ilk sezonu izlenme sayısıyla rekor kırdı.

The Last of Us’ın izlenme sayısı Warner Bros. Discovery’nin 2023 ilk çeyrek yatırımcı toplantısında bildirildi. Dizinin izlenme ortalaması, ABD’de bölüm başına yaklaşık 32 milyon izleyici olarak açıklandı.

PlayStation’ın hit oyun serisinden uyarlanan dizi, Avrupa ve Latin Amerika’da HBO Max tarihinin en çok izlenen programı oldu.

Ayrıca HBO, Mart ayında 97.6 milyon aboneye ulaştı. Bu rakam, Aralık ayına göre 1.6 milyon artışı temsil ediyor. Elbette The Last of Us yükselişte önemli rol oynadı.

Pedro Pascal ve Bella Ramsey’in başrolde rol aldığı dizi uyarlaması eleştirmenler ve izleyicilerden övgü aldı. HBO, 2. sezonun geleceğini resmi olarak onaylamıştı.

Gelecek sezonun The Last of Us Part 2’yi konu alacağı biliniyor. Ortak yapımcılar Neil Druckmann ve Craig Mazin, oyunu tek bir sezona sığdırmanın mümkün olmadığını ve birden fazla sezonda işlenebileceğini söylemişti.

İkilinin açıklamasına bakılırsa sevilen dizi en az üç sezona yayılacak. Şimdilik 2. sezonun yayın tarihi ve diğer detaylar perde arkasında ancak gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

The Last of Us’ta Ellie’yi canlandıran Bella Ramsey, yeni sezonun 2024 sonlarında veya 2025 başlarında yayınlanabileceğini açıklamıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.