Arkane Lyon başkanı, Deathloop’un başarılı lansmanının ardından görevinden ayrılıyor

Arkane Lyon’un başkanı Romuald Capron, yaklaşık 17 yıllık görev süresinin ardından stüdyodan ayrılıyor. Capron, LinkedIn profilinde paylaştığı açıklamada, konsolda sınırlı süreliğine PS5’e özel Deathloop’un lansmanını başarılı olarak nitelendirdi.

Capron, Arkane Lyon’u Deathloop oyun yönetmeni Dinga Bakaba ve sanatçı Sébastien Mitton, teknik direktör Hugues Tardif ve baş yapımcı Morgan Barbe liderliğinde emin ellere teslim ettiğini belirtti. Ayrıca ailesiyle daha fazla zaman geçirmenin ve yeni şeyler denemenin zamanının geldiğini söyledi.

Capron, oyun sektörünün içinde kalmak istiyor

Romuald Capron, şirkete 2005 yılında baş işletme görevlisi ve yapım direktörü olarak katıldı. Son olarak Nisan 2019’da stüdyo başkanlığına terfi etti. Gelecekte oyun şirketlerinin yaratıcı vizyonlarını gerçeğe dönüştürmeleri için yardım etmeye devam etmek istediğini ekledi.

Başkan, Arkane Studios’un yeni oyunu Deathloop hakkında, “Bu harika ekiple başardıklarımızla gurur duyuyorum. Deathloop’un başarılı lansmanı, Arkane’in çok parlak bir geleceğe ve sektörümüzde benzersiz bir yere sahip olduğunun bir başka kanıtı.” dedi ve ZeniMax ailesine kendisine güvendiği için teşekkür etti.

Arkane Studios, ZeniMax Media’nın satın alınmasının ardından artık Microsoft ailesinin bir parçası. Belki de Deathloop, PlayStation platformundaki son Arkane oyunu olabilir… Bethesda, oyunun satış performansından bahsetmese de, Capron, oyunun PS5 ve PC’de başarılı bir lansman yapıldığını doğruluyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.