SEGA, Yakuza: Like a Dragon’un devam oyunu üzerinde çalışıyor

SEGA’nın Ryu Ga Gotoku stüdyosu, Yakuza: Like A Dragon‘un devam oyununun şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu doğruladı. Öte yandan Yakuza’nın yaratıcısı Toshihiro Nagoshi ve yapımcı Daisuke Sato’nun ayrılışıyla birlikte stüdyoda bir dönemin sonu geldi.

Nagoshi’nin Çinli oyun devi NetEase‘e katılmak için görüşmelerde olduğu biliniyordu. Ne Nagoshi ne de Sato geleceğe yönelik planlarını açıklamadı. Ryu Ga Gotoku Studio’daki ayrılıkların ardından, Masayoshi Yokoyama stüdyo başkanı ve baş yapımcı oldu. Ayrıca Ryosuke Horii, Yakuza serisinin baş yönetmeni ve Hiroyuki Sakamoto yapımcısı olarak görev yapacak.

Yakuza: Like a Dragon için devam oyunu yolda

Başkan Masayoshi Yokoyama, yaptığı açıklamada ayrılıkların ve görev değişikliğinin yanı sıra Yakuza: Like a Dragon’un devam oyununu duyurdu. Ancak yeni oyunun ismini ve diğer detayları açıklamadı.

Yokoyama açıklamasında, “Ryu Ga Gotoku’nun selefleri inançlarını ve teknik bilgilerini her bir ekip üyesine aktardı. Yakın zamanda piyasaya sürülen Lost Judgment’ta buna tanık olabilirsiniz ve Ichiban Kasuga’nın hikayesine devam edecek olan Yakuza: Like A Dragon’un devamı niteliğinde göreceksiniz.” dedi. Ryu Ga Gotoku, bundan sonrasında geleneklerine bağlı kalarak farklı deneyimler sunmak ve beklentileri karşılamak istiyor.

Devam oyunu hakkındaki detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.