Hell Let Loose için PS4 ve Xbox One sürümleri planlanmıyor

Hell Let Loose, geçtiğimiz günlerde PS5 ve Xbox Series X/S oyuncularıyla buluştu. Geliştirici Black Matter Studios’un yeni nesil konsolu olmayan oyunculara kötü bir haberi var. Stüdyonun CEO’su Max Rea, PS4 ve Xbox One sürümlerinin planları arasında yer almadığını söyledi.

The Loadout’a konuşan Rea, PC oyunu olarak geliştirilen Hell Let Loose’u yeni nesil konsollara taşımanın yeterince karmaşık olduğunu belirterek PS4 ve Xbox One sürümlerini geliştirme konusunda emin olmadıklarını söyledi. Stüdyonun şu anki odak noktası, PS5 ve Xbox Series X konsollarındaki deneyimi geliştirmek.

Hell Let Loose’un konsol sürümleri ekibi zorladı

Hell Let Loose

Rea, röportaj sırasında stüdyonun oyunu yeni nesil konsollara taşımakta zorlandığını ortaya koydu. Çünkü Hell Let Loose başlangıçta farklı tasarım ilkelerine sahip olacak şekilde PC’de oynamak için tasarlandı:

“Konsolda gördüğünüz şey, erken erişim dönemimizde oyunu geliştirmek zorunda kalmamızın bir sonucu… Ayrıca konsol düşünülerek oluşturulmamış bir oyunu alıp konsolda çalışır hâle getirmeye çalışmanın bir sonucu. Açıkçası PC’den çok daha kısıtlayıcı olan konsol tasarımı, uygun tasarım ilkeleri duygusu aşıladı.”

Hell Let Loose, İkinci Dünya Savaşı’nın Batı ve Doğu cephelerindeki savaş alanlarında geçiyor ve takım için iletişimi gerekli kılan 50v50 savaşlara sahne oluyor. Oyuncular, her biri farklı silahlar, araçlar ve ekipmanlarla kuşanmış piyade, keşif ve zırhlı birim sınıflarında 14 rolden birini seçerek topyekun savaşlarda yer alabiliyor.

Black Matter, Hell Let Loose’u ilk olarak Temmuz ayında Steam üzerinden PC’de yayınladı ve oyuncular tarafından olumlu yorumlarla karşılandı. Oyun, PS5’teki kısa bir açık beta sürecinin ardından hafta başında PS5 ve Xbox Series X/S için piyasaya sürüldü. Ayrıca PlayStation Plus Ekim ayı oyunu olarak PS5 oyuncularına ücretsiz sunuldu.

Hell Let Loose, konsollar arasında çapraz platform desteğine de sahip. Böylece PS5 ve Xbox Series X/S oyuncuları savaşın keyfini birlikte çıkarabiliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.