Assassin’s Creed Red, Nisan 2025’e kadar gelecek

Ubisoft, feodal Japonya’da geçen Red kod adlı Assassin’s Creed oyununun bir sonraki mali yılın sonuna kadar çıkacağını açıkladı.

Yayıncı, 2024 mali yılının üçüncü çeyrek gelirlerine ilişkin raporunda oyunun 2025 mali yılı içinde (Nisan 2024 ile Nisan 2025 arasında) piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Söylentiler, Assassin’s Creed Red’in yaza doğru tanıtılacağını ve oyunun Aralık 2024’te geleceğini öne sürüyordu. Verilen zaman aralığı henüz bunu çürütmüyor.

GTA 6, Lucia, Jason

GTA 6, Assassin’s Creed Red için engel oluşturmayacak

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’a GTA 6’nın da 2025 yılında çıkacağı hatırlatıldı ve buna karşılık Assassin’s Creed Red için alınacak önlemler soruldu.

Guillemot, yeni GTA oyununu göz ardı etmediklerini ve 2026 mali yılında (Nisan 2025’ten sonra) çıkmasını beklediklerini itiraf etti:

“GTA 6 hakkında söyleyebileceğim ve geçmişte gördüğümüz şey şu: GTA gibi büyük bir oyun çıktığında, giderek daha fazla insan sektöre geri dönüyor ve bu, diğer oyunların da satılmasına yardımcı oluyor. Yani bunu kesinlikle görüyoruz, bakıyoruz ve gerçekten de bazı şeyleri GTA 6 lansmanı etrafında organize ediyoruz… Bunun ne zaman olacağını tam olarak bilmiyoruz, ancak 2025 mali yılımızdan ziyade 2026 mali yılımıza daha yakın olacağını düşünüyoruz. Aslında genel olarak piyasa için olumlu bir durum.”

Star Wars Outlaws, açık dünya, RPG

Star Wars Outlaws bu yıl çıkacak

Ubisoft ayrıca Star Wars Outlaws’ın bu yılın sonuna kadar yayınlanacağını tekrar doğruladı. Guillemot, “İleriye dönük olarak, 2025 mali yılı için çok umut verici bir listeye hazırlanıyoruz.” dedi.

Massive Entertainment tarafından geliştirilen Outlaws, ilk açık dünya Star Wars oyunu ünvanıyla bir dönüm noktası olacak. Oyunla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Evet, konuyu çok dağıttık. Assassin’s Creed Red, Eylül 2022’de duyuruldu ve serisinin gelecek yol haritasını oluşturan 6 oyundan biriydi. Ubisoft, adı da dahil olmak üzere oyuna dair hiçbir detay paylaşmadı.

Şirketin Assassin’s Creed 1 ve 4’ün remake sürümleri üzerinde çalıştığına yönelik söylentiler de ortaya çıktı ancak henüz onaylanmadılar.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.