Assassin’s Creed Mirage’ın çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu

Ubisoft, PlayStation Showcase etkinliğinde Assassin’s Creed Mirage ile sahne aldı. Serinin yeni oyununun çıkış tarihi duyuruldu.

Assassin’s Creed Mirage, 12 Ekim 2023’te PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Amazon Luna ve PC için piyasaya sürülecek. Çıkış tarihi duyurusuna oynanış fragmanı eşlik etti.

Fragmanda ağır çekim suikastlar, sokaklarda yer alan çok sayıda NPC, kartal görüşü gibi beceriler ve duman bombaları, fırlatma bıçakları gibi silahlar gösterildi.

Oyunda parkur becerileri önemli rol oynayacak. Basim’in köşelerden sallanmasına izin veren kancalar, binalar arasındaki boşlukları aşmayı mümkün kılan direkler, ipler, asansörler ve daha fazlası var.

Assassin’s Creed Mirage, Bağdat’ı her yönüyle yansıtacak gibi görünüyor. Şehir, endüstriyel Karkh bölgesinden Round City’nin yemyeşil bahçelerine kadar dört ayrı bölgeye ayrılacak.

Hedefleri avlamadığınız zamanlarda tespit edilecek dünya olayları ve Bağdat’ın Altın Çağını şekillendiren tarihi figürler de oyunda yer alacak.

Assassin's Creed Mirage, Bağdat

Suikastçı bürolarında sözleşmeleri topladıktan sonra oyuncuların hedefleri hakkında hayati ipuçları bulması gerekecek. Oyuncular hedefleri alt etmek için birden fazla yola başvurabilecek.

Fragmanda Basim’in bir binaya sızarken başka yöne bakmaları için gardiyanlara rüşvet verme veya daha cani bir yaklaşıma karar verdiğini görüyoruz.

Ubisoft, oyundaki tek yerin Bağdat olmayacağını da açıkladı. Basim ayrıca Suikastçıların efsanevi evi ve Gizli Olanların kalesi olan Alamut’a da seyahat edecek. Burada onu ilk gerçek çırağı olarak kanatları altına alan usta suikastçı Roshan ile buluşacak.

Assassin's Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage ön siparişe açıldı

Assassin’s Creed Mirage çıkış tarihi duyurusuyla birlikte ön siparişle satışa çıktı. Platformlara göre fiyatlar şu şekilde:

PlayStation

  • Standart Sürüm: 449 TL
  • Lüks Sürüm: 499 TL

PC

  • Standart Sürüm: 329 TL
  • Lüks Sürüm: 399 TL

Oyunu ön sipariş verenler The Forty Thieves (Kırk Haramiler) macerasını bonus olarak elde edecek. Lüks Sürüm’de Prince of Persia temalı bir kıyafet, kartal ve binek görünümleri, silahlar ve başka ögeler var.

Dün geceki PlayStation Showcase canlı yayınını kaçırdıysanız buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.