PlayStation yeni el konsolunu ve kablosuz kulak içi kulaklığını ilk kez sergiledi

Sony, PlayStation Showcase etkinliğinde ‘Project Q’ kod adlı el konsolunu ve kulak içi kablosuz kulaklığını ilk kez gösterdi.

Project Q, Wi-Fi üzerinden Uzaktan Oynatma (Remote Play) aracılığıyla PS5 konsolunuzdaki herhangi bir oyunu oynamanıza olanak tanıyan özel bir cihaz olarak tanımlanıyor.

Yeni el konsolu, 8 inç 1080p HD ekrana ve DualSense kablosuz kontrol cihazının tüm düğmelerine sahip. Ayrıca dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetik özelliklerini içeriyor.

Cihazın tasarımı doğrudan DualSense kontrol cihazından ilham alıyor. Ürüne kısa bir bakış sunan tanıtımı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Project Q ilk olarak geçtiğimiz ay söylentilere konu olmuştu. Üstelik Uzaktan Oynatma odaklı olacağı bile ortaya çıkmıştı.

Öte yandan oyuncular PS Vita 2 veya bulut akış desteği olan bir cihaz beklerken uzaktan oynatma destekli bir cihaz ne kadar ilgi görür bilemiyoruz.

Sizce Sony için bu tarz bir el konsolu doğru bir hamle mi? Görüşlerinizi merak ediyorum. Yorumlarda buluşalım.

PlayStation, kablosuz kulak içi kulaklık

Yeni nesil kablosuz kulak içi kulaklık da geliyor

PlayStation yeni el konsolunun yanı sıra kablosuz kulak içi kulaklığını da sergiledi. Tasarımda yine PS5 esintileri olduğu görülüyor.

Yeni kulaklıklar hem PS5 hem de PC’ye yeni nesil ses deneyimi getirecek. Cihaz bluetooth üzerinden eş zamanlı olarak akıllı telefonlara bağlanabilecek. Ayrıca düşük gecikmeyle kayıpsız ses kalitesi sunacak.

El konsolu ve kablosuz kulaklığın çıkış tarihleri ve fiyatları henüz açıklanmadı. Sony yılın ilerleyen zamanlarında daha fazlasını açıklayacağını söylüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.