Assassin’s Creed Mirage nostaljik AC1 filtresi içerecek

Assassin’s Creed Mirage serinin Origins öncesi oyunlarına daha çok benzeyecek. Ubisoft’a göre yeni macerada isteğe nostaljik bir filtre de olacak.

Ubisoft, Mirage’ın serinin köklerine nasıl geri döndüğünü açıkladığı bir video yayınladı. Görüntüler, parkur mekaniklerinin Ezio üçlemesindeki oyunları çağrıştıracağını ve gizliliğin çok daha büyük bir rol oynayacağını ortaya koydu.

Yani Assassin’s Creed Mirage oyunculara daha çevik bir suikastçı gibi hissettirmek için tasarlandı. Hayranlar mitolojik üçlemenin ardından hasret giderecek.

Assassin’s Creed Mirage filtresi mavi-gri bir ton verecek

Sanat yönetmeni Jean-Luc Sala, Mirage’ı orijinal Assassin’s Creed oyununun görsel stiline uygun hale getirecek bir video filtresi olacağını ortaya koydu.

Nostaljik filtre, görüntünün doygunluğunu gideriyor ve üzerine mavi-gri bir ton ekliyor. Bu da efsane seriyi 2007’de başlatan ilk oyunun hissiyatını günümüze taşıyor.

Mirage şüphesiz ilk Assassin’s Creed’e başka referanslar da verecektir. Ubisoft, 12 Haziran’daki Ubisoft Forward etkinliğinde daha fazla detay sunabilir.

Yayıncı etkinlikte The Crew Motorfest, Avatar: Frontiers of Pandora ve Mirage’ın da gösteride olacağını onayladı. Yeni duyurulan Prince of Persia: The Lost Crown da sahne alabilir.

Assassin's Creed Mirage

Geçen yıl duyurulan Assassin’s Creed Mirage, 9. yüzyılda Bağdat’ta geçiyor. Yeni oyunda Valhalla’da tanıştığımız Basim’in genç bir hırsızdan suikastçıya dönüşümünü keşfedeceğiz.

Oyun ayrıca AC Valhalla’dan 20 yıl öncesini ve Hidden Ones’ın Assassin Brotherhood’a dönüşmesinden tam bir asır öncesini konu alacak. Yeni tanıtım yayınlandığında sizlerle paylaşacağız.

Son açık dünya oyunlarına göre daha kısa bir hikaye vadeden Mirage, 12 Ekim’de PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC için çıkacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.