Final Fantasy 7 Rebirth, 2024 başında geliyor: İşte yeni fragman

Final Fantasy 7 Rebirth uzun bir sessizliğin ardından Summer Game Fest’te görkemli bir fragmanla geri döndü.

Yeni görüntüler savaş sahnelerine ve bazı hikaye anlarına ışık tutarken, heyecanla beklenen ikinci bölümün 2024 başında PS5 için geleceğini resmi olarak onayladı.

Oyun, Final Fantasy geleneğine uygun olarak iki diskle piyasaya sürülecek. Square Enix Rebirth’ün PS5’in gücünden faydalanmak için özel olarak geliştirildiğini belirtti.

Fragmanda Cloud, Tifa, Red XIII, Barret, Sephiroth, Yuffie ve Aerith gibi çeşitli karakterler yer alıyor. Savaş sahneleri, dünya keşfi ve hikaye detaylarıyla önemli bir gösteri olduğu söylenebilir.

Yapımcı Yoshinori Kitase, oyunun resmi sitesinde Final Fantasy 7 Rebirth’e dair bazı detaylar verdi ve 2023’te daha fazlasının geleceğini söyledi:

“Grup yeni bir maceraya atılacak. Böylece oyuncular önceki oyunla veya orijinal Final Fantasy 7 ile herhangi bir aşinalıkları olmasa bile hikayenin tadını çıkarabilirler. Geniş ve keşfedilebilir dünyanın yanı sıra yeni gelişen hızlı savaşlar, yeni maceracılara kesinlikle en heyecan verici oyun deneyimini sağlayacaktır. Elbette, geri dönen oyuncuları ve eski hayranları, Cloud ve arkadaşlarının yüzleşeceği önemli hikaye anlarına bir göz atmak için yeni fragmanımızı yakından izlemeye davet etmek isteriz.”

Kitase ayrıca ekibin yeni oyunda sinematik hikaye anlatımı, sürükleyici savaşlar, zengin keşif ve daha fazlasıyla yeni zirvelere ulaştığını ekledi.

Yapımcı geçtiğimiz günlerde oyunun geliştirme sürecinin sorunsuz ilerlediğini söylemişti. Ardından Summer Game Fest 2023’te yeni fragman geldi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.