Assassin’s Creed sanat yönetmeni, Ubisoft’tan ayrılarak Haven Studios’a katıldı

Assassin’s Creed serisinin sanat yönetmeni Raphael Lacoste, 16 yılın ardından Ubisoft’tan ayrıldığını duyurdu. Tecrübeli geliştirici, eski meslektaşı Jade Raymond’ın yönettiği Haven Studios‘a katıldı. Stüdyonun şu sıralar PlayStation’a özel bir oyun üzerinde çalıştığı biliniyor.

Yeni kurulan Haven Studios, PlayStation için yeni bir IP üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Görünüşe göre Raymond, proje için sağlam bir ekip kurmakla meşgul ve daha önce Google Stadia’da birlikte çalıştığı altı ismi beraberinde görütmüştü. Lacoste, on yılı aşkın süredir Assassin’s Creed serisi üzerinde edindiği çalışma deneyimiyle stüdyoya çok şey katacak.

Lacoste, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Haven Studios Inc’e Sanat Yönetmeni olarak katıldığımı duyurmaktan heyecan duyuyorum! Kariyerimin en iyi deneyimlerinden biri AC1’i yaratmaktı. Konsept sanatıyla daha yakından ilgilenmek ve yeni bir orijinal IP oluşturmak için aynı çekirdek ekibin çoğuyla çalışmak ilham ve heyecan verici.” dedi.

Jade Raymond da Lacoste ile tekrar çalışmaktan duyduğu heyecanı da dile getirdi. Raymond, Lacost’un tweetini alıntılayarak, “Raphael Lacoste’un bana, Corey May’e ve Haven Studios’taki orijinal ekibin geri kalanına katılmasından dolayı çok heyecanlıyım.” ifadelerini kullandı.

Sony, ilk duyurunun ötesinde Haven Studios’un gizemli projesi hakkında henüz açıklama yapmadı. Bununla birlikte, stüdyonun verdiği iş ilanlarına bakılırsa, PS5’e özel çevrimiçi çok oyunculu ve canlı hizmet bileşenlerini içeren bir AAA oyun yolda. Stüdyonun merakla beklenen oyunuyla ilgili detaylar açıklandığında sizlere bildireceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.