PlayStation ve Haven Studios’un oyunu çok oyunculu olabilir

Sony kısa süre önce özel bir PlayStation’a özel yeni bir oyun geliştirmek için Jade Raymond’un kurduğu Haven Studios ile ortaklığını duyurmuştu. Her iki taraf da iş birliğini duyurmanın ötesinde, oyun hakkında hiçbir şey açıklamadı. Ancak stüdyo tarafından verilen iş ilanları, çok oyunculu bir canlı hizmet oyununa işaret ediyor.

Haven Studios kısa süre önce LinkedIn’de çok oyunculu bir oyun projesi için birkaç ilan yayınladı. Geliştirici, ağ oluşturma, çok oyunculu ve canlı hizmet oyunlarında önemli deneyime sahip bir kıdemli yazılım mühendisi arıyor. Haven Studios ayrıca, bulut platformlarında deneyime sahip bir kıdemli çekirdek altyapı mühendisi ve bir çevrimiçi yazılım mühendisi arıyor.

Çevrimiçi yazılım mühendisliği için yapılan iş tanımında, “Şu anda ilk projemiz üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sony için orijinal, özel bir oyun. Çevrimiçi yazılım mühendisi, oyun özelliklerini geliştirmek ve sürdürmekten enstrümantasyona, yürütmeye, hata ayıklama araçları ve yapılar sağlamaya kadar oyunumuzu oluşturan tüm süreçlerde görev yapacaktır. Büyük oyuncu popülasyonları ile ölçeklenebilen ve uzun vadede kolayca sürdürülebilen sistemlerin tasarlanması ve uygulanmasında yer alacaklardır.” ifadeleri yer alıyor.

Sony genel olarak oldukça beğeni toplayan tek oyunculu oyunlarıyla tanınıyor, ancak son zamanlarda çok oyunculu oyunlara yöneliyor. Insomniac Games de verdiği iş ilanlarına göre çok oyunculu bir proje için kolları sıvadı. Şirket ayrıca Haven Studios’un yanı sıra eski Call of Duty geliştiricileri tarafından kurulan Deviation Games ile yepyeni bir PlayStation özel oyunu için ortaklık kurmuştu. Konsol devi, stüdyo satın almak yerine bağımsız stüdyolarla ortak projeler üzerinde çalışmayı tercih ediyor. Böylesi şirket için daha kârlı olacak ve PS5 kütüphanesini geliştirecek daha fazla oyun çıkarmasını sağlayacak.

PlayStation ve Haven Studios tarafından geliştirilen oyun uzun bir süre perde arkasında kalmaya devam edecek. Gizemli oyun hakkında tüm gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.