Hayatta kalma korku oyunu Chernobylite, konsollara da geliyor

Hayatta kalma korku oyunu Chernobylite, 7 Eylül’de PS4 ve Xbox One oyuncularıyla buluşacak. Oyun yakında PC’de erken erişimden çıkacak ve PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri daha önce de duyurulduğu gibi bu yılın sonlarında çıkacak.

Chernobylite, ürkütücü yerlerin özgürce keşfini zorlu savaşlar, benzersiz crafting ve çizgisel olmayan bilim kurgu hikayesiyle birleştiren bir hayatta kalma korku RPG oyunu olarak tanımlanıyor. Yasak Bölge’nin 3D olarak taranarak oluşturulduğu oyunda eski santral çalışanı fizikçi olarak ekibinizi kurup hayatta kalmaya ve Çernobil’in çarpık sırlarını ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Chernobylite konsol fragmanı:

The Farm 51 Geliştirme Direktörü Wojciech Pazdur, yaptığı basın açıklamasında “Chernobylite’ın orijinal konsepti olan etkileşimli VR belgeselinin, yakında çeşitli platformlarda kullanıma sunulacak tam gelişmiş bir video oyunu haline geldiğini görmek heyecan verici. İnsanların gerçek dünyadaki Çernobil Yasak Bölgesi’nin unutulmaz güzellikteki rekreasyonunu keşfetmeye başlaması için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

All in! Games CEO’su Piotr Żygadło ise, “Chernobylite’ın 2021’in en heyecan verici bağımsız oyunlarından biri olacağından eminiz ve ona tam desteğimizi vermeye devam edeceğiz. PC lansmanı çok yakındayken, Chernobylite’ın bu Eylül ayındaki konsol sürümlerini açıklamaktan heyecan duyuyoruz. Perp Games ile birlikte ilk eş zamanlı fiziksel sürümlerimiz üzerinde çalışmak, şimdiye kadar harika bir deneyimdi ve All in! Games için büyük bir dönüm noktası oldu!” diye ekledi.

Chernobylite, PS4’e hem fiziksel hem de dijital sürümleriyle gelecek. Dijital versiyonun fiyatı 29,99 dolar, fiziksel versiyonun fiyatı ise 34,99 dolar olarak açıklandı. Fiziksel sürüm, Yasak Bölge’nin haritası, dijital kartpostallar, dijital bir sanat kitabı olan ‘The Art of Chernobylite’ ve daha fazlasıyla gelecek. PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri için tarih belli olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.