PES serisinin yerine geçen eFootball’dan oynanış görüntüleri geldi

Konami, PES serisini sonlandıran oynaması ücretsiz yeni oyunu için oynanış görüntülerini içeren yeni bir fragman yayınladı. Heyecanla beklenen eFootball, bazı yeni mekanikler ve özellikler olmadan piyasaya sürülecek.

Konami basın açıklamasında, eFootball için geliştirilen bazı yeni mekaniklerin lansmandan sonra yayınlanacak bir güncellemeyle ekleneceğini belirterek oynanışa dair bazı detaylar paylaştı. PS5 oyuncularının Dualsense kontrol cihazının dokunsal geri bildirimlerinden ve uyarlanabilir tetiklerinden faydalanmalarını sağlayan özellikler de oyun piyasaya sürüldükten sonra eklenecek.

eFootball için lansman sonrasına planlanan diğer özellikler arasında, oyuncuların topu yakalarken daha fazla özgürlükle savunma oyuncularını kandırma yeteneği ve yeni animasyonlarla birleştirilen keskin vuruş gerçekleştirme seçeneği yer alıyor. Söz konusu güncellemeden sonra oyuncular, sahada farklı şutlar, paslar ve ortalar yapmak için yeni özel vuruşları kullanabilecek. Ancak bunların uygulanması zaman alacak ve stüdyoya göre doğru zaman geldiğinde oyuna eklenecek.

eFootball, Konami, ücretsiz, futbol oyunu

Oynaması ücretsiz futbol oyunu eFootball, lansmanda oyuncuların bir şutu engellemek veya bir pası kesmek için vücutlarını siper edebilmeleri gibi gelişmiş tekniklerle gelecek. Öte yandan maç sırasında daha gerçekçi 1v1 düellolar oluşturmak için hareket izleme teknolojisinin kullanıldı. Maç esnasındaki 1’e 1 mücadelelerde yakın çekimle aksiyonu artıran yeni Düello kamerası ve daha fazlası oyunda yer alacak.

Konami Digital Entertainment eFootball serisi yapımcısı Seitaro Kimura, oyun ve geleceğe yönelik hedefleri hakkında konuştu. Kimura, “Bu yıl yapacağımız fazla sayıda değişiklikle, insanların ilk önce sahadaki futbol oyunumuzun hissini anlamalarının önemli olduğuna inanıyoruz. Son derece gerçekçi ve gerçek dünya futboluna olan açık bir tutkuya bağlı. PES ve Winning Eleven oyunlarını geliştirme konusundaki onlarca yıllık deneyim, dünyanın dört bir yanındaki büyük bir futbol taraftarı kitlesine ulaşmak amacıyla eFootball’a aktarıldı. Bu eşsiz bir yolculuğun başlangıcı ve geleceği için büyük planlarımız var” dedi.

eFootball oynanış fragmanı:

eFootball, bu sonbaharda PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, iOS ve Android’e gelecek. Oyunla ilgili daha önce paylaşılan detaylara ve yol haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.