Babylon’s Fall yapımcısı, Final Fantasy 14 varlıklarını kullandıklarını doğruladı

Babylon’s Fall betasına katılan oyuncuların Final Fantasy 14 ile benzerlikler fark etmesi ve endişelerini dile getirmesinin ardından geliştirici PlatinumGames’ten açıklama geldi. Stüdyo, yeni oyununda FF14’ten ekipman ve ifade varlıklarını kullandığını doğruladı.

Babylon’s Fall’un yapımcısı Yosuke Saito ve Final Fantasy 14 yapımcısı Naoki Yoshida ortak bir blog yazısı yayınladı. İkili, ödünç alınan geliştirme varlıkların gelişigüzel bir şekilde kopyalanmadığını ve kasıtlı olarak kullanıldığını belirtti.

Saito, açıklamasında, “Bir şirket toplantısında Babylon’s Fall sunumumu yaptığımda, Final Fantasy 14 yapımcısı ve yönetmeni Naoki Yoshida da oradaydı ve yardım teklifinde bulundu. Ben de ona ‘Evet, lütfen!’ yanıtını verdim. Böylece plan meyvesini verdi. Ardından, Final Fantasy 14 ekibiyle yakın iş birliği içinde verileri dikkatli bir şekilde uyguladık.” ifadelerine yer verdi.

Final Fantasy 14 varlıkları, oyundaki çeşitliliğini artırdı

Final Fantasy 14, Final Fantasy XIV

Saito, Final Fantasy 14 ekibinden alınan verilerin, Babylon’s Fall geliştiricilerinin başlangıçta planlanandan çok daha geniş çeşitlilikte donanım ve ifadeler sunmasına izin verdiğini ekledi. Naoki Yoshida ise Saito’yu destekleyerek Babylon’s Fall için yaptığı yardım hakkında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Bay Saito’nun Babylon’s Fall planını ilk duyduğumda kendi kendime, ‘Ahh, demek aksiyon tabanlı sağlam bir hack-and-slash oyunu yapıyor. Biraz kıskanıyorum’ diye düşündüm. Ama aynı zamanda, ‘Oyun için gereken tüm donanım varyasyonlarını hazırlamak gerçekten zor olacak’ diye düşündüm. Ne de olsa, bir hack-and-slash oyunu, çok sayıda eşya ve ekipman mevcut varsa çok daha zevklidir.”

Yoshida ayrıca Babylon’s Fall’un yeni bir IP olması nedeniyle Square Enix’in sınırsız bütçe verecek konumda olmadığını itiraf etti. Bu yüzden ekiplerin veri paylaşımına gittiğini öne sürdü. Aslında aynı çatı altındaki geliştiricilerin iş birliği yapması olağan bir durum ancak oyuncular, yıllardır alıştıkları deneyimlerden daha farklı şeyler görmek istiyorlardı.

Babylon’s Fall şu anda PS5, PS4 ve PC için geliştiriliyor. Kooperatif aksiyon RPG oyununun çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Gelecek haber ve güncellemeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.