Yeni BioShock oyunu, ‘BioShock Isolation’ ismiyle gelebilir: İlk detaylar ortaya çıktı

BioShock serisi uzun zamandır uykuda ve son yıllarda yeni oyuna dair söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Gelen yeni bir sızıntıya göre bir sonraki oyun BioShock Isolation olarak adlandırılacak ve yeni bir distopik şehirde geçecek.

Oops Leaks adlı Twitter hesabı tarafından açığa çıkarılan bilgilere göre BioShock Isolation yeni, izole ve distopik bir şehirde geçiyor. Ayrıca Unreal Engine 5‘te geliştiriliyor. Ekipte eski Irrational Games geliştiricilerinin yanı sıra Watch Dogs: Legion, Shadow of the Tomb Raider, Mafia III ve Deus Ex: Mankind Divided gibi oyunlarda çalışmış tecrübeli isimler var.

Yeni BioShock oyunu, The Game Awards’ta duyurulabilir

Oops Leaks, The Game Awards etkinliğinin yapımcısı Geoff Keighley’in bir paylaşımını alıntılayarak, oyunun 9 Aralık’taki etkinlikte sahne alabileceğine işaret etti. Keighley, paylaşımında etkinlikte yer alan bir oyunun ilk gösterimi için geliştiricisiyle 2.5 yıl üzerinde çalıştığını belirtiyor. Take-Two Interactive, 2019’da yeni BioShock’un varlığını doğrulamıştı.

Hepsi bu kadar değil. Eylül ayında patlak veren GeForce Now veritabanı sızıntısında “BioShock 2022” de yer alıyordu. Sızıntıda ortaya çıkan bilgiler şimdiye kadar isabetli gidiyor. Öte yandan sızıntıları yapan hesap, BioShock Isolation isminin değişebileceğini ve stüdyonun adlandırma konusunda kararsız olduğunu iddia ediyor.

Son olarak Oops Leaks, Sony ve 2K arasındaki ilişkiyi bilmediğini ama oyunun hem PC hem de konsol için geliştirildiğini öne sürüyor. Bu nedenle yeni BioShock’un PS5’e özel olup olmadığını doğrulayamadığını belirtiyor. Yine de böyle bir ihtimalin gerçekleşmesi zor görünüyor.

Serinin son oyunu, 2013 yılında piyasaya sürülen BioShock Infinite olmuştu. Hayranlar uzun zamandır yeni oyun için beklenti içindeler. Belki de artık zamanı gelmiştir. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.