Back 4 Blood, iki haftada 6 milyon oyuncuya ulaştı

Back 4 Blood, piyasaya sürüldükten iki hafta sonra önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Geliştiriciler, Left 4 Dead’in manevi halefi olarak gelen birinci şahıs hayatta kalma oyununun 6 milyon oyuncuya ulaştığını duyurdu.

Back 4 Blood, çıktığı gün Xbox Game Pass hizmetine geldi ve bu da oyuncu sayısının hızlı bir şekilde artmasını sağladı. Microsoft tarafından yoğun bir şekilde tanıtıldı ve Xbox panosunda sıklıkla yer aldı. Ayrıca Warner Bros. tarafından yayınlanan oyun, PS5, PS4 ve PC oyuncularıyla da buluştu. Geliştiriciler, Back 4 Blood’ın başarısını Twitter‘da kutladı.

Back 4 Blood, klasik zombi nişancı deneyimini geri getirdi

Back 4 Blood’ın arkasında bir döneme damga vuran Left 4 Dead’in geliştiricisi Turtle Rock Studios var. Oyunun kart sistemi gibi yeni özellikleri barındıran PvP ve PvE modları, insanları ve zombileri yeniden karşı karşıya getiren heyecan verici bir deneyim sunuyor.

Oyunun hikayesini 4 oyuncuya kadar kooperatif olarak deneyimleyebilirsiniz. Gitgide zorlaşan görevlerin olduğu, devamlı değişen, korkunç bir dünyada mücadele ederken hayatta kalabilmek için takımınızla birlikte çalışmalısınız. Bağışıklık sahibi, özelleştirilebilir 8 Temizleyiciden birini seçebilir ve geniş yelpazede ölümcül silah kataloğunu kullanabilirsiniz.

Back 4 Blood

PVP savaşlarda da yine arkadaşlarınızla birlikte veya onlara karşı, özel yeteneklere sahip bir Temizleyici veya korkunç bir Ridden olarak oynayabiliyorsunuz. Her iki tarafın da kendine özgü silahları, becerileri ve özellikleri var. Ayrıca oyundaki kart sistemi, çeşitli avantajlar kazanarak zorlu savaşların altından kalkmanızı sağlıyor.

Back 4 Blood, 6 milyon oyuncuya ulaşsa da, Turtle Rock ve Warner Bros. oyunun kaç kopya sattığını açıklamadı. Yine de böylesine geniş bir oyuncu topluluğu, maliyetleri çıkarmaya fazlasıyla yetecektir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.