Ünlü rapçi Dr. Dre, GTA için yeni müzikler yapıyor

Ünlü rapçi Snoop Dogg, Dr. Dre‘nin GTA için yeni müzikler yaptığını açıkladı. Ancak müziklerin hangi oyun için yapıldığı söylemedi. İhtimaller arasında GTA 5 ve GTA Online’ın yeni nesil sürümleri, Grand Theft Auto: The Trilogy veya oyuncuların uzun yıllardır beklediği GTA 6 var.

Rolling Stone‘un Music Now Podcast’ine konuk olan Snoop Dogg, yarın yayınlanacak olan bölümünde, “[Dr. Dre]’nin stüdyoda olduğunu biliyorum… Harika müzikler yaptığını biliyorum ve müziğin bir kısmı, gelecek GTA oyunuyla ilgili. Bu yüzden müziğinin GTA oyunu aracılığıyla piyasaya sürüleceğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Dr. Dre, önceki GTA oyunlarında müzikleriyle yer almıştı

GTA: San Andreas

Snoop Dogg’un yakın zamanda duyurulan GTA: The Trilogy’ye atıfta bulunma ihtimali var. Dr. Dre, daha önce Grand Theft Auto: San Andreas‘taki radyo istasyonlarında vardı ancak bunlar daha önce çıkmış olan şarkılardı. Aynı şekilde Grand Theft Auto 5’te Snoop Dog ile birlikte seslendirdiği meşhur Still D.R.E. şarkısı da yer aldı.

Rockstar, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Geliştirici, üçlemenin yenilenen sürümlerinde orijinal radyo istasyonlarındaki müziklerin ne kadarının lisanslandığı veya herhangi bir müziğin değiştirilip değiştirilmediği hakkında da henüz konuşmadı. Belki de Snoop Dogg, GTA 5’in yeni nesil sürümlerini de kastediyor olabilir.

Rockstar, geçtiğimiz Temmuz ayında GTA Online‘a yeni müzikler ekledi. Oyunda “Media Sticks” toplamak, radyo istasyonları için yeni müziklerin kilidini açıyordu. Belki Dr. Dre’nin yeni müzikleri, çevrimiçi oyunun gelecek güncellemelerinde veya PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinde karşımıza çıkabilir.

Bir ihtimal Snoop Dog, GTA 6‘dan da bahsediyor olabilir. Tahminde bulunmak çok zor ve ihtimaller denizinde boğulmaktansa, bekleyip görmek daha iyi olacak gibi görünüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.