Back 4 Blood’ın PvP modu Swarm, oynanış videosuyla tanıtıldı

Warner Bros. Interactive Entertainment, E3 2021’de sadece Back 4 Blood ile karşımıza çıktı. Yayıncı sunumunda oyunun Swarm adlı PvP moduna ilk bakış sundu. Paylaşılan video, Ridden olarak bilinen oynanabilir yaratıkları ve Cleaners adı verilen insanların hayatta kalmak için uygulamaları gereken stratejileri içeriyor.

Swarm, takımların Cleaner olarak daha uzun süre dayanmaya ve Ridden akınlarına karşı koymaya çalıştığı bir 4v4 modu olacak. Takımlar her turda taraf değiştirecek ve en uzun süre dayanan Cleaners takımı zafere ulaşacak. Kazananı 3 turun en iyi takımı belirleyecek. Oynanış videosunda görüldüğü üzere Cleaners takımı birinci şahıs, Ridden takımı üçüncü şahıs bakış açısından savaşacak.

Back 4 Blood PvP modu: Swarm

Cleaners oynarken, tabancalar, pompalı tüfekler, LMG’ler, SMG’ler ve keskin nişancı tüfekleri de dahil olmak üzere çeşitli silahları kullanabileceksiniz. Silahlarınız için dipçikler, susturucular, dürbünler ve nişangahlar toplayabilecek, yakıt tankları, ilk yardım çantaları, cephane ve diğer faydalı eşyalardan yararlanabileceksiniz. Son olarak, direnmek için haritada iyi bir nokta seçmeniz ve Ridden’ı kontrol edecek diğer takıma karşı mümkün olduğunca uzun süre dayanmaya çalışmanız gerekecek. Tur ilerledikçe, Swarm daha da yaklaşacak. Böylece Ridden saldırılarının boyutu artacak ve oynayabileceğiniz alan küçülerek sizi seçtiğiniz noktadan çıkmaya zorlayacak.

Ridden oynarken ise rakiplerinizi olabildiğince hızlı öldürmeniz gerekecek. Diğer takımın stratejisine karşı koymak için doğru Ridden’ı seçip, diğer oyuncularla ve yapay zeka saldırıları ile koordine olmalısınız. Ridden, olarak Cleaners takımına karşı savaşırken puan kazanacaksınız. Bunlar, Mutasyonlar olarak bilinen ekip çapında yükseltmelere harcanabilecek. Mutasyonlar, Ridden’ın yeteneklerine yeni etkiler eklemek için veya AI dalgalarının sayısı, boyutu ve gücünü artırmak için kullanılabilecek. Her turun başında, üç gruptan her biri kendi yeteneklerine sahip dokuz oynanabilir Ridden seçeneği sunulacak. Düşmanların videosuna ve özelliklerini aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Grup 1: Reeker, Retch ve Exploder

  • Reeker, Left 4 Dead oyunundaki Tank gibi hızlı vuran bir yakın dövüş saldırısına sahip
  • Retch’in Boomer gibi bir kusmuk saldırısı var
  • Exploder öldürüldüğünde patlar

Grup 2: Stinger, Hocker ve Stalker

  • Stinger, Spitter gibi hafif menzilli bir saldırıya sahip ve duvarlara yapışabilir
  • Hocker, düşmanları yakalayarak etkisiz hale getirebilir ve oyuncuları yere sabitleyen bir balgam fırlatabilir
  • Stalker, Hunter benzeri bir sıçrama ve sürükleme saldırısına sahip

Grup 3: Tallboy, Crusher ve Bruiser

  • Tallboy’un düşmanların kafasına çekiç gibi inen vuruşlar yapabilir
  • Crusher, Cleaners üyelerini yakalayabilir ve sıkıştırabilir
  • Bruiser çılgınca bir yakın dövüş saldırısına ve güçlü vuruşlara sahip

Back 4 Blood, 12 Ekim’de PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Lansmandan önce 12 Ağustos’ta başlayıp 16 Ağustos’a kadar sürecek bir açık beta olacak. Oyunu ön sipariş edenler ise 5-9 Ağustos tarihleri arasında kapalı betaya erişim sağlayabilecek. Ayrıca Back 4 Blood ilk günden Xbox Game Pass‘e katılacak. Son olarak E3 2021’de yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

E3 2021 fragmanı:

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.