Square Enix, Life is Strange Remastered Collection’ı duyurdu

Life is Strange Remastered Collection, 30 Eylül 2021’de PS4, Xbox One, PC ve Stadia için duyuruldu. Koleksiyon hem Life is Strange hem de devam oyunu Life is Strange: Before the Storm’un yenilenmiş versiyonlarını içerecek. Oyunlar, güncellenmiş grafikler, aydınlatma ve animasyonların yanı sıra iyileştirilmiş bulmacalara sahip olacak.

İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen Life is Strange ve Before the Storm, Pasifik Kuzeybatıda küçük bir kasaba olan Arcadia Bay‘de geçiyor. Serideki çoğu oyun bağımsız hikayeler sunsa da tekrar görünen karakterler var. Square Enix, serinin bir sonraki oyunu Life is Strange: True Colors’ı yine Eylül ayında piyasaya sürecek. Oyuncular, Remastered Collection’ı yeni oyunun öncesinde deneyimlemek isteyebilir.

Life is Strange Remastered Collection fragmanı:

Fragman, özellikle aydınlatma sistemi ve karakter animasyonlarında bazı önemli gelişmeler gösterse de, performans tarafında tam olarak ne gibi iyileştirmeler yapıldığına dair ayrıntılar sunmuyor. Ayrıca PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri olmadan böyle bir paket sunmanın gerekliliği de sorgulanabilir. Koleksiyonun yükseltilmiş özelliklerden bazıları şunlar:

  • Yenilenmiş karakterler ve ortamlar
  • Tam mocap (motion capture) yüz performansını kullanan, büyük ölçüde geliştirilmiş karakter animasyonları
  • Güncellenmiş ve iyileştirilmiş oyun bulmacaları

Life is Strange Remastered Collection, 30 Eylül 2021’de piyasaya sürülecek. Ayrıca 10 Eylül 2021’de çıkacak olan Life is Strange: True Colors Ultimate Edition‘a dahil edilecek. Serinin yeni oyununu ve bundan sonraki diğer oyunlarını Deck Nine geliştirecek ancak stüdyo, bu remaster projesinde Dontnod Entertainment ile birlikte çalıştı. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.