Ödüllü aksiyon RPG oyunu Hades, PlayStation ve Xbox’a geliyor

Eleştirmenlerce pek çok kez yılın oyunu seçilen Hades, Xbox ve Bethesda’nın E3 sunumu sırasında Xbox konsolları için duyuruldu. Ardından Supergiant Games, oyunun 13 Ağustos’ta PS5 ve PS4’e de geleceğini doğruladı. Hades’i PS4’te satın alan oyuncular, PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme yapabilecek.

Hades, ölümsüz Yeraltı Prensi‘nin ölüm tanrısından kurtulmak için Olympus’un silahlarını kullandığı roguelike aksiyon RPG oyunu. Karakterin yetenekleri, Zeus, Athena ve Poseidon gibi karakterlerin yardımıyla binlerce farklı karakter yapısına yol açabilecek şekilde geliştirilebiliyor. Oyunda her karakterle ilişkiler kurulabiliyor ve bu da birçok farklı hikaye olayına yol açıyor.

Her ölüm, yeniden başlamak anlamına gelecek ve koruyucu boss’lar sizi her seferinde hatırlasa da Yeraltı Dünyası asla eskisi gibi olmayacak. Gecenin Aynası’nı kullanmak, oyuncuların kalıcı olarak daha güçlü olmasını sağlayacak ve yükseltmeler de kalıcı olacak. Bu nedenle gelecekteki her girişimin başarıyla sonuçlanması daha olası. Hades için yayınlanan duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Hades Xbox & PlayStation fragmanı:

Hades, geliştiricinin önceki oyunlarından edindiği deneyimden yararlanıyor. Bastion’ın hızlı aksiyonunu, Transistor’un zengin atmosferini ve Pyre’ın karakter odaklı hikaye anlatımını bir araya getiriyor. Oyunun PlayStation 4 versiyonu 1080p 60 fps‘de çalışacak. PlayStation 5 sürümü ise 4K 60 fps’de oynanabilecek. Ne yazık ki oyunun bu sürümleri PC veya Nintendo Switch ile çapraz ilerlemeyi desteklemeyecek.

Hades, 13 Ağustos’ta PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek. Oyunun fiziksel kopyasını satın alanlar, Darren Korb’un orijinal oyun müzikleri için bir indirme kodu ve oyundan sanat eserlerini içeren 32 sayfalık karakter özeti kitapçığını elde edecek. Son olarak, oyun çıktığı gün Xbox Game Pass‘e katılacak ve aboneler oyuna anında erişebilecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.