Baldur’s Gate 3 geliştiricisi Larian Studios iki yeni oyun üzerinde çalışıyor

Baldur’s Gate 3 geliştiricisi Larian Studios, şu anda iki yeni oyun üzerinde çalıştığını doğruladı. En azından projelerde devam oyunu olmadığını biliyoruz…

Stüdyo yeni oyunları hakkında herhangi bir detay verilmedi ancak projelerin kendi IP’lerine dayandığını söyledi. Hayranlar, Divinity serisine yeni bir oyun gelebileceğine dair umutlandı.

Larian geçtiğimiz ay Baldur’s Gate 3 DLC’si veya devam oyunu üzerinde çalışmayacağını açıklamıştı. Seri artık Hasbro’nun yan kuruluşu Wizards of the Coast’un elinde.

Wizards of the Coast’un dijital strateji ve lisanslamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eugene Evans, yeni oyun için birçok ortakla masaya oturduklarını açıkladı.

Larian Studios yeni oyunları için çok heyecanlı

Larian, Steam üzerinden yayınladığı bir topluluk güncellemesinde, “Şu anda iki yeni proje üzerinde çalışıyoruz ve geleceğin bizi neler beklediği konusunda bundan daha heyecanlı olamazdık.” dedi.

Geliştirici projelerin henüz ilk günlerinde olduğunu ve ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgi vereceğini belirtti. Ayrıca yeni oyunlara Baldur’s Gate 3 kadar hassas yaklaşacaklarını ekledi.

Baldur's Gate 3, güncelleme, kapanış bölümü, yeni modlar

Açıklamada ayrıca Larian Studios CEO’su Swen Vincke, gelecekteki projelerinin bugüne kadarki en iyi oyunlar olacağını düşündüğünü belirtti:

“Bunu başarabilecek miyiz bilmiyorum ama hikaye anlatımı, görsel ve oynanış planlarımıza baktığımızda, şu anda üzerinde çalıştığımız şeyin şimdiye kadarki en iyi çalışmamız olacağını düşünüyorum. Büyük hayallere dalan bir çocuk gibi heyecanlanıyorum, bunu şimdi herkese göstermek istiyorum ve her şey oturana kadar beklemek zorunda kaldığım için hayal kırıklığı içinde homurdanıyorum. Evet, bu çok ama çok abartılı geliyor çünkü gerçekten iyi görünüyor ve iyi hissettiriyor.”

Baldur’s Gate 3 oyun dünyasında iz bırakan bir yapım oldu ancak Belçikalı geliştirici büyük hedeflerle farklı şeyler yapmak istiyor. Ancak projelere dair detayları uzun bir süre öğrenemeyebiliriz.

Baldur's Gate 3

Vincke, mevcut nesil konsollarda bile mümkün olmayabilecek ve hepsini gölgede bırakacak çok büyük bir RPG hayal ediyor. PS6’nın 2028’e kadar gelmeyeceği düşünülürse önümüzde yıllar var.

Yine de ellerinde iki proje var ve biri daha önce gelebilir. Larian daha önce bir sonraki oyununun daha küçük ölçekli olacağını açıklamıştı. Belki de Divinity 3 beklentileri sonunda yanıt bulabilir.

Bu arada, Baldur’s Gate 3 hâlâ ödüller almaya devam ediyor. Aksiyon RPG oyunu, Game Developers Choice Awards 2024’te Yılın Oyunu dahil olmak üzere dört ödül daha aldı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.