Batman: Arkham Shadow sonbaharda geliyor – Hikaye fragmanı yayınlandı

Warner Bros. Games geçtiğimiz ay duyurduğu Batman: Arkham Shadow için Summer Game Fest etkinliğinde bir hikaye fragmanı yayınladı.

Etkinlik sırasında paylaşılan fragman, VR oyununun sonbaharda geleceğini onayladı. Camouflaj ve Oculus Studios tarafından geliştirilen oyun, Meta Quest 3’e özel olarak çıkacak.

Batman: Arkham Shadow, sevilen Arkham serisinin resmi yeni oyunu olup, tanıdık keşif, gizlilik ve serbest akışlı dövüş unsurlarını bünyesinde barındırıyor.

Batman: Arkham Shadow, sevilen seriyi VR’a taşıyor

Oyuncular, dünyanın en iyi dedektifi olan kara şövalyenin pelerinini ve maskesini giyip, çatıdan çatıya süzülerek Gotham Şehri’nin suç dünyasına korku salacak.

Gotham City gizemli Fare Kral ve onun tarikat yandaşları tarafından kuşatıldı. Kamu görevlileri kaçırıldı ve bunların arasında Batman’in ortakları Komiser Jim Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent de var.

Fareler, Gotham halkına karşı işlenen suçlar nedeniyle onları bir hafta içinde idam etme sözü verdi. Şehirde yaygın isyanlar yaşanırken; Batman, “Öfke Günü”nü önlemeye çalışıyor. Ancak her şey ters gidiyor…

Batman, Arkham Shadow, VR, Rat King

Batman: Arkham Origins ve Arkham Asylum arasındaki dönemde geçen bu hikayede, Korkuluk ve Harley Quinn gibi ikonik karakterlerin kökenlerine tanık olacaksınız. Kahramanımız, kimliğinin özündeki çelişkiyle, yani barış uğruna güç kullanımıyla boğuşuyor.

VR oyunu, Meta Quest 3’ün sınırlarını zorlayacak ve oyuncuları tam teşekküllü, hikaye odaklı bir maceraya sürükleyecek. Grapnel kullanarak Gotham’ın zengin ayrıntılarla dolu tasvirinde düşmanların arkasına sessizce süzüleceksiniz.

Batman, Arkham Shadow, VR

Arkham’ın ikonik serbest formdaki dövüşünün VR için geliştirilmiş versiyonunda yıkıcı yumruklar atacak, gelen saldırıları savuşturacak, hedef olmaktan kaçacak ve acımasız bitirici hareketler yapacaksınız.

Yeni oyun, PSVR ile birlikte piyasaya sürülen Batman: Arkham VR’dan sonra serinin adını taşıyan ikinci sanal gerçeklik oyunu olacak. Meta blogunda açıklanan detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Batman: Arkham Shadow, 21-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan Gamescom’da oynanış görüntüleriyle sergilenecek. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.